Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Obchody Światowego Dnia AIDS w Słupcy

Pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy zorganizował Obchody Światowego Dnia AIDS.

-Odbyły się one 9 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy. 
W obchodach  uczestniczyli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy Zygmunt Jasińsk, Katarzyna Hoffmann z Urzędu Miasta w Słupcy, Renata Cholewińska ze Starostwa Powiatowego w Słupcy, Urszula Radosiewicz – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, uczestnicy XX Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na fotografię pod tytułem „Nie daj szansy AIDS” oraz nauczyciele i młodzież z LO w Słupcy.

Podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS prowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy dokonała Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE.
Na Obchodach zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na fotografię pt. „Nie daj szansy AIDS”.

I nagroda dla Oliwii Kin z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, która zajęła I miejsce w finale konkursu wojewódzkiego; II nagroda dla Jagody Łechtańskiej z LO Słupca; III miejsce Igor Strzeliński z ZSZ w Słupcy oraz wyróżnienia dla Zuzanny Kujawy i Tamary Klaszczńskiej z LO w Słupcy

.

Wręczono również podziękowania nauczycielom, którzy prowadzą działania związane z profilaktyką HIV/AIDS wśród młodzieży w swoich placówkach.
Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Słupcy, Urząd Gminy Strzałkowo, Urząd Gminy Lądek, GOPS w Ostrowitem, Wytwórnia Materiałów Betonowych w Giewartowskich Holendrach, Firma Jaguar w Słupcy oraz PSSE w Słupcy. Współorganizatorami XX Powiatowej Olimpiady byli: Starostwo Powiatowe oraz Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy, a Obchodów Światowego Dnia AIDS Liceum Ogólnokształcące w Słupcy. Za wszystko serdeczne dziękuję- relacjonuje Małgorzata Pluta – starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Słupcy

Nagrody otrzymali również uczestnicy i laureaci  XX Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS:

 

Szkoła podstawowa

I miejsce – Daria Słomczyńska – SP Zagórów
II miejsce – Julia Radolak– SP Zagórów
III miejsce – Julia Śmigiel – SP Orchowo

I wyróżnienie – Dominika Stefaniak  – SP Orchowo
II wyróżnienie – Fabiola Somerfeld – SP Powidz
III wyróżnienie – Agata Janowska – SP Trąbczyn

Szkoła ponadpodstawowa
I miejsce – Julia Wężniejewska – LO Słupca
II miejsce – Nikodem Homoncik – CKZ i U w Strzałkowie
III miejsce – Julia Stefańska – ZSE Słupca

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz