Obowiązek wykonany

Długo o spokojne prowadzenie walczyli seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego w meczu z Wartą Krzymów. Determinacja w całym spotkaniu dała jednak końcowe zwycięstwo 5:1.

Przed spotkaniem nikt nie ukrywał, że z niżej notowanym rywalem po prostu trzeba wygrać. Początkowo słupczanie irytowali jednak kibiców nieskutecznością, bo mimo, że sytuacje bramkowe stwarzali, to jednak nie potrafili wyjść na prowadzenie Już w jednej z pierwszych akcji meczu Kamil Stefaniak zamiast zdecydować się na strzał, próbował jeszcze podawać piłkę do swojego kolegi, a sędzia odgwizdał spalonego.

Na ofsajdzie w tym spotkaniu najczęściej łapany był jednak Dariusz Gromanowski. Swojej akcji nie spalił za to w 24 minucie, kiedy dał miejscowym prowadzenie  Wcześniej groźnie, ale niecelnie na bramkę bronioną tym razem przez Bartosza Przybyłę uderzała Warta. Nie długo cieszyli się z prowadzenia gracze SKP, kiedy po błędzie słupeckiego bramkarza drużyna z Krzymowa doprowadziła do wyrównania. Mimo, że z perspektywy sędziów trudno było ocenić, czy piłka wybita w ostatniej chwili przez Piotra Andrzejczaka przekroczyła linię bramkową, to gol został uznany.

Tuż przed przerwą SKP ponownie wyszło na prowadzenie, kiedy do siatki rywali trafił Jakub Woźniak. W drugiej odsłonie meczu na tle podmęczonego rywala gra miejscowego zespołu wyglądała o niebo lepiej niż w pierwszej. Mimo to, składne akcje kończyły się strzałami, które niestety albo  okazywały się niecelne, albo zbyt lekkie. Swoje okazje mieli Jakub Woźniak, Kamil Stefaniak, czy też Piotr Andrzejczak. Wreszcie w 60 minucie meczu precyzyjnym, płaskim strzałem zza pola karnego na 3:1 podwyższył Piotr Głowala.

Zaraz potem obrońcy Warty przy próbie wyprowadzania piłki futbolówkę odebrał Kamil Stefaniak, jednak po minięciu dwóch rywali uderzył niecelnie. Najładniejsza bramka meczu padła jednak w 71 minucie, kiedy po rzucie rożnym piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Woźniaka, a ten bez zastanowienia uderzył z woleja strzelając gola na 4:1. Dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku miał jeszcze wprowadzony w końcówce Bartosz Łysiak. W pierwszej nie brakowało kontrowersji, kiedy obrońca z Krzymowa przy próbie ratowania sytuacji prawdopodobnie zagrał piłkę ręką, czego nie wychwycił arbiter. W drugiej napastnik SKP uderzył zbyt lekko. Podobnie było zresztą w sytuacji sam na sam Gromanowskiego, który nie trafił w bramkę. W końcówce po faulu w polu karnym na Michale Walerczyku sędzia wskazał na wapno. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Jakub Woźniak i kompletując hat-tricka ustalił wynik meczu na 5:1. W najbliższą sobotę słupczan przy Gajowej czeka derbowy mecz z Górnikiem Konin.

Trener SKP Marcin Woźniak

SKP: Bartosz Przybyła, Patryk Krawiec, Michał Walerczyk, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Mateusz Duszyński, Jakub Woźniak, Dariusz Gromanowski, Kamil Stefaniak

Rezerwowi: Marcin Mikołajczyk, Daniel Bednarowicz (80` Duszyński), Bartosz Bednarowicz(85` Głowala), Michał Lorencki (69` N. Lorencki), Bartosz Łysiak (75` Stefaniak)