Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Obowiązkowe testy, nauka zdalna i zakaz dyskotek. Są nowe obostrzenia w związku z COVID-19.

Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem podczas dzisiejszej konferencji ogłosił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób

-transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia
-restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)
-kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)
-dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Nauka zdalna

-Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.
-żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

Zamknięte kluby i dyskoteki

-od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).

Obowiązkowe testy na koronawirusa

-od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.
-od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.


Najnowsze komentarze
  • Fałszywe testy powodują przymusowe kwarantanny, lockdowny które nic nie dają dalej są wprowadzane, szczepionki nie działają a jest coraz większa presja na szczepienia. Wszystko to prowadzi do coraz większej inflacji i zubożenia społeczeństwa. Ludzie kiedy się obudzicie???

  • Ja jestem zdania że nie potrzebnie Rząd namawia do szczepień.. Kto się nie chce szczepić nich tego nie robi.. Nastąpi selekcja naturalna i takich komentarzy jak wyżej już nie będzie.

    • I tu masz rację, do momentu selekcja naturalna. Otóż ta selekcja nie będzie naturalna, ale będzie.

Dodaj komentarz