Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcy po zebraniu

Za nimi kolejny udany rok. Na zebraniu podsumowującym ostatnie 12 miesięcy spotkali się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy.

Jednostka, która od ośmiu lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zrzesza obecnie 141 osób. Wśród nich oprócz strażaków i ratowników są również muzycy i mażoretki Orkiestry Dętej. To właśnie jej występ otworzył kolejne już zebranie.

Rok 2022 jak zwykle dla strażaków z OSP Słupca był pracowity. W ostatnim czasie do jednostki trafił kolejny nowy sprzęt w postaci ubrań, czy wyposażenia ochronnego. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu miejskiego samorządu, oraz licznych sponsorów.

Również w minionym roku strażacy z OSP Słupca kolejny raz wygrali w głosowaniu na Budżet Obywatelski. Tym razem zdobyte środki przeznaczą na zakup nowego busa.

 

 

Można powiedzieć, że to swego rodzaju prezent na jubileusz 130-lecia jednostki, który odbędzie się 13 maja i będzie połączony z obchodami wojewódzkimi i powiatowymi Dnia Strażaka. Tego dnia OSP Słupca otrzyma swój sztandar.

Na brak zajęć w minionym roku nie narzekała również Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie brakowało występów i nagród.

Najważniejszym punktem sobotniego zebrania było głosowania nad Absolutorium dla Zarządu. To podjęte zostało jednogłośnie.

 

Odznaki za wysługę lat

Feliks Włodarczyk 65 lat
Władysław Furmaniak 55
Jan Głowacki 55
Henryk Głowala 50
Henryk Jachnik 50
Jan Jasiński 40
Krzysztof Urbaniak 40
Józef Śmiechowski 35
Adam Nyszler 35
Grzegorz Woźniak 35
Mirosław Kwieciński 30
Jan Woźniak 40
Paweł Jagodziński 25
Rafał Chmiel 20
Mirosław Bednarowicz 20
Aleksy Filipiak 20
Zbigniew Rogacki 20
Janusz Wiśniewski 20
Julita Leszczyńska 20
Marcin Sędecki 20
Dawid Kucharski 20
Mateusz Wojtyński 20
Krzysztof Więcej 20
Adam Krych 10
Krystian Chojnacki 10
Łukasz Rogalski 10
Rudolf Topolski 10

 

 

*materiał sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz