Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Oczarowała komisję. Anna Wesołek wygrywa w Warszawie.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupy, Anna Wesołek w X Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding”.

Konkurs odbywał się do 24 do 27 maja w Warszawie. -Impreza była organizowana przez Centrum Edukacji Artystycznej oraz PSM I stopnia nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie.

Rangę Konkursu podkreśla fakt, że jest on rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja przyciągnęła 130 uczestników z całej Polski.

W Jury zasiadali wybitni pedagodzy: Prof. Robert Szreder ( Academy of Music in Mastricht – Holandia ) – przewodniczący jury, Prof. Łukasz Błaszczyk ( AM Łódź), dr hab. Anna Wandtke ( AM Gdańsk ), mgr Anna Rzymyszkiewicz ( PSM I st. Nr 4 w Warszawie, PSM I i II st. w Płocku)

Reprezentantką naszej szkoły była Anna Wesołek z klasy III „6”. Swoim wykonaniem Concertino D-dur op. 25 Oskara Riedinga oraz „Introdukcji i Poloneza” Carla Bohma oczarowała komisję, która przyznała jej I miejsce w kategorii II.

Anna wystąpiła na koncercie laureatów, który miał miejsce w prestiżowej Sali Koncertowej Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Na fortepianie Ani towarzyszyła Aleksandra Uznańska, która otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament.

Nauczycielką Anny jest Natalia Janik-Zajma. Wielkie gratulacje!!!-czytamy na stronie szkoły.

 

FOTO: PSM w Słupcy


Brak komentarzy

Dodaj komentarz