Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Od jutra nabór wniosków na tańszy węgiel w Słupcy

Od wtorku 8 listopada mieszkańcy miasta Słupcy będą mogli składać wnioski o preferencyjny zakup węgla w cenie nie wyższej niż 2000 zł brutto.

-Zgodnie z ustawą cena nie może zawierać kosztów transportu z miejsca składowania do gospodarstwa domowego, będzie to dodatkowy koszt w wysokości 30 zł brutto. Wnioski składać będzie można osobiście w Urzędzie Miasta w Słupcy w Biurze Obsługi Klienta w godzinach pracy Urzędu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej e-PUAP (opatrzony podpisem elektronicznym, potwierdzony profilem zaufanym lub podpisem osobistym). W ramach zakupu preferencyjnego można będzie nabyć maksymalnie 1,5 tony węgla w terminie do 31.12.2022 r. oraz taką samą ilość od 1.01.2023 r. do 30.04.2023r.

Zakupu węgla będzie mogła dokonać osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która jest uprawniona do pobrania dodatku węglowego. Prawa do zakupu nie będzie miał wnioskodawca ani żaden członek jego gospodarstwa domowego, który zakupił węgiel na sezon grzewczy 2022-2023 po cenie niższej niż 2 000zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych (tj. 1,5 t do końca 2022r. i 1,5 t od stycznia 2023r.).

Uwaga: wcześniejsze zgłoszenia mieszkańców miały charakter poglądowy i nie są jednoznaczne z możliwością zakupu węgla. Warunkiem koniecznym jest złożenie wniosku i przejście jego pozytywnej weryfikacji.O wyniku weryfikacji wniosku oraz wysokości kwoty do zapłaty Urząd Miasta poinformuje telefonicznie lub prześle wiadomość na adres e-mail wskazany we wniosku. Po uzyskaniu informacji o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, wnioskodawca dokona płatności w kasie Banku Spółdzielczego w Urzędzie Miasta lub przelewem na konto: Urząd Miasta Słupca, ul. Pułaskiego 21, 62-400 Słupca, numer rachunku:45 8542 0001 0024 3377 0003 6753.

Po uiszczeniu opłaty Urząd Miasta wystawi fakturę, która wraz z potwierdzeniem zapłaty stanowić będzie podstawę do odbioru węgla. Sprzedaż węgla prowadzona będzie za pośrednictwem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Strzałkowie, ul. Dworcowa 1. W chwili obecnej nie można podać terminu uruchomienia sprzedaży węgla przez Miasto, ponieważ jest to uzależnione od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu. Podmiot właściwy dla Miasta Słupcy zostanie wskazany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Nie posiadamy również informacji o pochodzeniu i jakości węgla. O powziętych informacjach będziemy Państwa informowali na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miasta-infomruje słupecki magistrat.

Więcej informacji na ten temat oraz wzór wniosku znajdziecie na stronie Urzędu Miasta TUTAJ.


Najnowsze komentarze
 • Kpina jest fakt, że nikt nie weźmie odpowiedzialności za jakość sprzedawanego węgla! Importer, samorząd, wszyscy umywają ręce. Ludzie potrzebują masowo dobrej jakości opału, a dostaną kota w worku, za którego zapłacą bardzo duże pieniądze!

  • A jako konsument mam prawo do zwrotu w ciągu 14 dni?????cz nie??!!

 • Czy nie widzicie brudnej gry politycznej pyrzyka?

  • Czas odstawić polemikę na temat polityki na bok, polityką w piecu nikt nie napali. Problem jest realny i należy go konstruktywnie rozwiązać. Przy jednoczesnym uwzględnieniu obaw mieszkańców. Kolokwialnie rzecz ujmując: LUDZIE KUPIĄ BŁOTO WYMIESZANE Z KAMIENIAMI, za które zapłacą chore pieniądze.

 • A co ma do tego samorząd? Co ma do tego Pyrzyk? Czy Wy myślicie, że Pyrzyk i inni włodarze nalegali, by węglem handlować? Trochę logiki, by Wam się przydało. Bo widzę , że ciemnota pisu Wam oczy zaślepiła. Żadnemu samorządowi nie zależało, by handlować węglem. Każdy samorząd, choć już tylko w nazwie jest samorządem ma mnóstwo swoich własnych zadań. Węgiel mu do niczego nie potrzebny.

  • Po pierwsze trochę więcej kultury osobistej, po drugie nie jestem za żadną opcją polityczną w porównaniu do Ciebie. Po trzecie skoro węgiel samorządom do niczego nie jest potrzebny to niech się nim nie zajmuje. Abstrahując nawet nie potrafisz merytorycznie odnieść się do mojego komentarza, który stricte dotyczy obaw odnośnie jakości importowanego węgla i braku odpowiedzialności za wprowadzenie na rynek produktu w żaden sposób nie certyfikowanego.

   • Handel węgla został narzucony samorządom przez rząd. Sam samorząd o takie zadania nie zabiegał. Za jakość węgla proszę winić rząd. I kultury nie musisz mnie uczyć.

    • Zgadza się, w końcu ludzie decyzyjni pracujący w każdym samorządzie znaleźli się w tym miejscu dzięki odnalezieniu szczęśliwego losu w paczce chipsów… Lokalny samorząd jest dla nasz lokalnym rządem i to właśnie ten samorząd powinien sygnalizować wyżej problem dotyczący jakości węgla. Natomiast jeżeli odpowiedzi z „góry” brak to przynajmniej powinni przekazać zainteresowanym informację, iż nie biorą absolutnie żadnej odpowiedzialności za jakość sprzedawanego węgla, nie ma do niego badań, nie ma certyfikatu pochodzenia. Tak aby potencjalny Kowalski w pełni wiedział, że kupując węgiel może się srogo rozczarować! Tylko i wyłącznie o to mi chodzi, o świadomość potencjalnego kupującego, a nie o to kto to sprzedaje, w jaki sposób, kto na tym zarabia.

   • No ale kto twoim zdaniem odpowiadać powinien za jakość wprowadzonego na rynek węgla? Rząd z Morawieckim na czele czy burmistrz? Logiczne, że rząd.

 • Czy Ty uważasz, że my jesteśmy jakimiś idiotami i kupimy błoto wymieszane z węglem?Jeszcze ten opał nie przyjechał, a Ty już wiesz że to będzie jakiś szajs, pukni się w ten pusty baniak, podejrzewam że jak byłeś mały wypadles z łóżeczka na główkę.

  • W jakich działaniach widzisz brudna politykę Pyrzyka?

   • Zagospodarowania terenu jeziora słupeckiego widzę brudną politykę burmistrza

  • Tak, dokładnie w ten sposób uważam, bynajmniej w odniesieniu do Twojej osoby.
   Akurat w odróżnieniu do Ciebie, byłem odrobinę dalej aniżeli dożynki powiatowe w Zagórowie i widziałem nieco więcej. Wiem, że logiczne myślenie nie jest Twoją najmocniejszą stroną, czytanie ze zrozumieniem również. Dlatego wyedukuj sobie (znaczenie słowa dedukcja odnajdziesz w internecie), jeżeli nikt nie chce wydać certyfikatu dot. badań nad jakością węgla, to ten węgiel jest…? Przepraszam, że zmusiłem Cię do myślenia i najprawdopodobniej będziesz zmuszony zażyć tabletki na ból głowy, jednak wszyscy wierzymy, że w końcu coś zrozumiałeś.

 • Dopóki nie będzie demokracji bezpośredniej nie będzie w Polsce tacy politycy jak Pyrzyk i Starosta będą obecni. Gdzie ci inwestorzy obiecani w kampanii wyborczej?

  • Zechciej przypomnieć, kto obiecywał inwestorów. Z tego co pamiętam, starosta. Wystąp do niego, żeby zechciał się ustosunkować do niezrealizowania obietnic. Mieli być inwestorzy. Miały być wymierne działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Może by medal powiat dostał, gdyby zrealizował obietnice. A tak, póki co, wyróżnienie za działania na rzecz pieczy zastępczej. I tylko nie wiadomo, co tak naprawdę w tym zakresie zrobili.

Dodaj komentarz