Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Odblaski dla niechronionych

Słupeccy policjanci we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słupcy przygotowali akcję profilaktyczną skierowaną do niechronionych uczestników ruchu drogowego pn. „Noś odblaski – świeć przykładem”.

Działania odbyły się w ramach Road Safety Days, których głównym celem jest zorganizowanie przedsięwzięć zapobiegających wypadkom drogowym. Noszenie elementów odblaskowych poprawia widoczność osób na drodze i tym samym zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

17 września w godzinach popołudniowo-wieczornych w kilku miejscach w powiecie funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Katarzyną Rybicką ze słupeckiego starostwa, chcąc zadbać o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu rozdawali elementy odblaskowe.

Odblaski trafiły głównie do pieszych i rowerzystów, spacerowiczów i osób uprawiających sport na świeżym powietrzu. Opaski odblaskowe będą przekazane również do policyjnych patroli, tak aby funkcjonariusze podczas codziennej służby mogli je wręczyć napotkanym na drodze osobom, które takich elementów nie posiadają.

Przypominamy, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niestosowanie się do tego przepisu jest wykroczeniem, za które pieszy może być ukarany mandatem karnym w wysokości do 100 złotych.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz