Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odblaski dla odwiedzających cmentarze w Gminie Słupca

Trwają działania policyjne związane z okresem Wszystkich Świętych. W powiecie słupeckim, oprócz działań kontrolnych na drogach, mundurowi w okolicach cmentarzy prowadzą działania profilaktyczne.

W Gminie Słupca osoby odwiedzające cmentarze otrzymywały od policjantów z Wydziału Prewencji kamizelki i opaski odblaskowe. Przeprowadzenie przedsięwzięcia było możliwe dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Słupca.

Działania profilaktyczne przy cmentarzach, to już kolejna odsłona akcji”Odblaski dla niechronionych”. Od wielu lat prowadzona jest w ostatnich dniach października. Akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz zwiększenie świadomości osób, co do roli elementów odblaskowych w poprawie bezpieczeństwa na drogach.

Dzielnicowi gminy Słupca wraz z funkcjonariuszem zajmującym się profilaktyką społeczną oraz przedstawicielem GKRPA Leszkiem Woźniakiem rozdawali odblaski osobom odwiedzającym groby bliskich w Cieninie Kościelnym, Młodojewie, Koszutach Małych i Kowalewie Opactwie.

Mundurowi informowali o przepisach dotyczących stosowania odblasków i namawiali do ich noszenia. Podkreślali, że nawet niewielki odblask przyczepiony do odzieży wierzchniej doskonale zasygnalizuje kierowcom naszą obecność na drodze i może zapobiec tragedii.

Część odblasków przekazanych przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gminy Słupca trafi również do policyjnych patroli, aby podczas codziennej służby funkcjonariusze przekazywali je pieszym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *