Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odebrali nagrody za najpiękniejsze kartki wielkanocne

W poniedziałek w sali konferencyjnej MGOK miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zdobytych w IX edycji Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”, którego podsumowanie odbyło się 15 marca.

-Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozbudzanie fantazji i kreatywności oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności plastycznych. Komisja Artystyczna oceniająca nadesłane prace uwzględniała przede wszystkim oryginalność, zgodność z tematyką, pomysłowość, wkład pracy i estetykę jej wykonania.

Na konkurs wpłynęło 70 kartek. Przedział wiekowy uczestników konkursu mieścił się w granicach pomiędzy 4-84 rokiem życia, co jest dowodem na to, że sztuka łączy pokolenia. W tym roku wzięły w nim również udział osoby z poza powiatu słupeckiego z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu (województwo wielkopolskie).

Poza tym w konkursie wzięły udział osoby z Miejskiego Przedszkola Samorządowego Bociani Zakątek w Zagórowie, ze Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie, ze Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lądku, ze Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ciążeniu, z Zespołu Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych NASZA SZKOŁA w Michalinowie Oleśnickim, z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Michalinowie Oleśnickim, z Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie, z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kopojnie oraz osoby indywidualne.

Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez MGOK w Zagórowie. W tym roku były to statuetki, które zaprojektowali i wykonali nasi przyjaciele Kinga Kujawska i Piotr Miłek, którym z całego serca dziękujemy.

Należy podkreślić, że wyróżnieniem jest również to, że wszystkie kartki biorące udział w konkursie wysyłane są z życzeniami świątecznymi do przyjaciół MGOK.
Dziękujemy wszystkim za udział, a osobom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

Zachęcamy także do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która znajduje się w holu MGOK (I piętro). Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz ich opiekunom i placówkom dziękujemy i składamy najlepsze życzenia świąteczne – czytamy na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *