Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Odkryli zabytkowe mury ratusza i studni na słupeckim rynku

Z inicjatywy jednego z mieszkańców naszego miasta w ostatnim czasie wykonano nieinwazyjne badania powierzchni słupeckiego rynku za pomocą georadaru. Ich wyniki są bardzo ciekawe.

Stanisław od młodych lat jest pasjonatem historii miasta i przez ostatnich kilka lat zbierał wszelkie informacje w internecie i literaturze związane z tym tematem. Dzięki temu udało mu się wyznaczyć kilka niebadanych wcześniej obszarów. Badania na prośbę samego zainteresowanego i za zgodą burmistrza miasta wykonało Laboratorium budowlane Grupa LBT.

Wstępne analizy zostały przeprowadzone nieodpłatnie, ponieważ Grupa wspiera pasjonatów historii i archeologii.- W miejscach które przebadaliśmy wystąpiły anomalia, które po analizie mogą wskazywać na resztki murów ratusza, który istniał jeszcze w XVIII wieku oraz średniowiecznej studni istniejącej jeszcze na zdjęciach z początku XX wieku- mówi pomysłodawca projektu.

Badania były nieinwazyjne. Odbyły się bez kopania i niszczenia powierzchni. Potrzeba kolejnych bardziej szczegółowych, żeby dokładnie sprawdzić co znajduje się pod powierzchnią.

 


Najnowszy komentarz
  • Brawo potrzeba nam takich posjanotów, być może w końcu uda się rozbujać tą dziurę i naprawde przekształcić ją w ciekawe i zadbane miasto

Dodaj komentarz