Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odnowili 11 mieszkań dla podopiecznych z Kosewa

Spełnili kolejne marzenia. W Strzałkowie oddano do użytku 11 odnowionych mieszkań, w których własny kąt znajdą podopieczni z Domu Dzieci i Młodzieży Szansa w Kosewie oraz Zakładu Aktywności Zawodowej.

Inicjatorem pomysłu jest Fundacja „Tak po prostu z Poznania”, która dzięki dofinansowaniu francuskiej fundacji Saint Gobain oraz wsparciu samorządu Powiatu Słupeckiego realizuje projekt pod nazwą „Oswoić dorosłość”. Pierwszym jego etapem było wyremontowanie mieszkań w budynku tak zwanego Internatu w Strzałkowie. Wszystko z myślą o wychowankach placówki z Kosewa.

Podopieczni z Kosewa po ukończeniu pełnoletności na dwa lata będą mogli zamieszkać nowoczesnym mieszkaniu, w którym pokrywać będą jedynie koszty jego eksploatacji. Pomysł fundacji spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem oraz zainteresowaniem ze strony firm i organizacji, które chętnie wsparły całą inicjatywę.

Podczas oficjalnej uroczystości podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji przedsięwzięcia. To jednak nie wszystko, ponieważ cały projekt jest kompleksowy. Oprócz mieszkań drugim jego etapem będzie zorganizowanie specjalnych warsztatów, które mają pomóc w nauce samodzielności ich lokatorom.

Ponadto na miejscu ma powstać inkubator przetwórstwa lokalnego, w których zatrudnienie znajdą również podopieczni placówki z Kosewa i ZAZ-u.

Pierwsi lokatorzy odebrali już klucze do swoich nowych mieszkań. To jeden z pierwszych takich programów w całym kraju, podkreślał starosta Mariusz Roga.

Film z tego wydarzenia obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

*materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *