Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odpowie za pobicie małoletniego

Dzięki roztropności nastolatka, który zapamiętał wygląd napastnika policjanci szybko zatrzymali sprawcę pobicia. Słupecki bezdomny odpowie za uszkodzenie ciała chłopca. Grozi mu do 2 lat więzienia.

27 października w godzinach wieczornych w Słupcy w jednym z parków został pobity 11-letni chłopiec. Jak wynika z przekazanych policjantom informacji małoletni jechał rowerem, został zaczepiony przez nietrzeźwego mężczyznę i zaatakowany. Popchnięte dziecko spadło z roweru i było uderzane rękoma oraz kopane. Kiedy napastnik oddalił się chłopiec telefonicznie poinformował rodzinę, a ta wezwała karetkę pogotowia na miejsce zdarzenia. W parku pojawili się też mundurowi i kryminalni. Nastolatek zapamiętał wygląd mężczyzny i podał go policjantom. Dzięki temu kryminalni w ciągu kilkunastu godzin zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na chłopca. Okazał się nim słupecki bezdomny.

Nastolatka umieszczono w szpitalu na obserwacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko doznało ogólnych potłuczeń. Prowadzący sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złożyli wniosek do prokuratury o objęciu tej sprawy ściganiem z urzędu z uwagi na ważny interes publiczny. Prokurator przychylił się do stanowiska policjantów. 57-letniemu napastnikowi przedstawiono zarzut uszkodzenia ciała małoletniego. O jego losie zdecyduje Sąd. Policjanci podkreślają, że nie ma zgody na bicie dzieci i nic nie jest w stanie tego usprawiedliwić.

TEKST: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *