Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odpust u Leonarda

Jak co roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w parafii pw. św. Leonarda w Słupcy odbyły się uroczystości odpustowe. Tradycyjnie, połączono je również z festynem rodzinnym.

Wszystko rozpoczęło się od Mszy św., którą w intencji parafian odprawili: proboszcz parafii św. Leonarda, Zbigniew Szyk oraz proboszcz parafii w Szemborowie, Zdzisław Haenel. W trakcie mszy przedstawiciele różnych miejscowości z gminy Słupca, dziękując za tegoroczne plony, złożyli wieńce, chleb, oraz kosze z owocami i warzywami. Następnie, chleb rozdany został wśród wszystkich uczestników odpustu.

Tradycyjnie, wielki wkład w organizację odpustu i festynu miało Stowarzyszenie im. św. Brata Alberta, które przygotowało posiłek dla zebranych. Spróbować można było m.in. schabowych, kapusty gotowanej, żurku, kiełbasy, czy kaszanki, a na deser pysznych ciast. Wszystko przygotowane oczywiście własnymi siłami przez panie ze stowarzyszenia. Nie byłoby to jednak możliwe bez pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli, którym zarząd składa wielkie podziękowania.

Po spróbowaniu smakołyków z kuchni św. Alberta parafianie oraz goście zgromadzeni na placu przy kościele zostali zaproszeni na część artystyczną. Najpierw do głosu doszła młodzież i dzieci w programie pt. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Po nich na scenie pojawiła się kapela ludowa „Z kopyta”. W trakcie spotkania każdy mógł wziąć również udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Nagrody główne rozlosowano pod koniec festynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *