Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odrobili straty

Z Wartą Helenów Kramsk w wyjazdowym meczu mierzyli się seniorzy SKP Słupca, którzy zdołali jedynie zremisować 3:3. Porażki z Górnikiem Konin doznał natomiast Polanin Strzałkowo.

Na pierwszą połowę trener Marcin Woźniak desygnował całkiem nową jedenastkę składającą się praktycznie z samych juniorów. Brak zgrania i błędy w ustawieniu na boisku sprawiły, że to gospodarze byli stroną dominującą stwarzając sobie kolejne sytuacje bankowe. Najgroźniejsi byli po kontrach i już na początku meczu po takiej akcji objęli prowadzenie. Wśród słupczan nie brakowało prostych strat i błędnych decyzji w wyprowadzaniu piłki. Jedyne dwie okazje jakie goście mieli, aby zdobyć gola to strzał z mniej więcej 11 metrów Wojciech Drozda oraz uderzenie z dystansu Arkadiusza Wojtkowiaka, który minimalnie minął okienko bramki rywali. Tuż przed przerwą Warta precyzyjnym strzałem zza pola karnego, który odbił się jeszcze o słupek bramki SKP podwyższyła prowadzenie na 2:0.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się nowa 11, którą w większości tworzyli bardziej doświadczeni zawodnicy. Sytuacja w meczu diametralnie się zmieniła. Teraz to goście prowadzili grę co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką swoich rywali. Z dystansu dobrze uderzał Adrian Stawowy, jednak na posterunku był miejscowy bramkarz. Tego samego próbował Norbert Lorencki, jednak został zablokowany. Warta odpowiedziałem jednym atomowym strzałem ze znacznej odległości, który jak się okazało dał jej trzecią bramkę. Po składnej akcji gola zdobył w końcu Mateusz Mroziński, który precyzyjnym technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później w polu karnym dobrze odnalazł się Mateusz Duszyński, który po podaniu strzelca pierwszego gola uderzeniem piętą podwyższył bramkowy do dorobek SKP. W końcówce po szybkiej kontrze wyrównał Jakub Woźniak i mecz zakończył się remisem 3:3. Tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarzy, po strzale Mrozińskiego uratował jeszcze słupek.

W meczu sparingowym rozgrywanym w Koninie z miejscowym Górnikiem 1:0 uległ strzałkowski Polanin. Gracze Andrzeja Dziadkiewicz zdobyli w tym spotkaniu gola, jednak sędzia bramki nie uznał.

Warta Helenów Kramsk-SKP Słupca 3:3 (2:0)
Górnik Konin-Polanin Strzałkowo 1:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *