Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Odszedł Eugeniusz Bartoszczak

O śmierci swojego przyjaciela poinformowali słupeccy chórzyści.

-Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi! Eugeniusz Bartoszczak zmarł 11 lutego 2022 r. w wieku 83 lat.– prawie od samego początku powstania chóru był z nim związany. Śpiewał w tenorach – lubił śpiewać. Nucił zawsze i wszędzie.

Wokalnie realizował się także w zespole ludowym „Złoty Wiek” w Strzałkowie, gdzie mieszkał.Od prawie trzech lat chór nie działa (w marcu 2019 r. nastąpiło zawieszenie działalności), ale to nie znaczy, że o sobie nie myślimy. Chór to była, to jest w pewnym sensie rodzina i tak już pozostanie, choć jest nas już coraz mniej.

Smutne, że spotkamy się przeważnie na pogrzebie, ale jednocześnie wierzymy, że Gieniu spotkał się już Grzegorzem Soszyńskim, Edziem Pliszką i Wandzią Żminkowską. Do zobaczenia Grzesiu – żegnają Cię chórzyści Kanonu.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 15 lutego 2022 r. w kaplicy cmentarnej w Strzałkowie. Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia- czytamy na stronie Miejskiego Chór Kanon.

 

FOTO: Miejski Chór Kanon


Najnowszy komentarz
  • Pan Geniu był też wieloletnim Szafarzem Nadzwyczajnym. Niestety dzisiaj na kazaniu Mszy ŚW pogrzebowej. Proboszcz nie wspomniał o tym fakcie ani słówkiem nie mówiąc już o jakiś tam podziękowaniach. (chociaż zdążą mu się ze często dziękuję ale Wójtowi itp) Źle o nim to świadczy, takiego to oto mamy Dziekana, Nie wspomnę już o jego stosunku do pandemia. Przykro niestety.

Dodaj komentarz