Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Odwiedzili firmę Trepko

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy z profilu technik mechatronik uczestniczyli w wycieczce do Gniezna. Tam zwiedzali Firmę TREPKO, której działalność niewątpliwie związana jest z dziedziną ich kształcenia.

Firma TREPKO Sp. z o.o., która jest polską filią koncernu TREPKO A/S z siedzibą w Danii, światowego lidera produkcji i sprzedaży na rynku automatów pakujących dla przemysłu spożywczego. Pierwszym etapem zwiedzania była hala montażu, w której uczniowie poznali szereg najnowszych urządzeń mechatronicznych przeznaczonych do pakowania artykułów spożywczych, budowę przykładowej szafy sterowniczej oraz byli świadkami procesu uruchomienia maszyny.

W dalszej kolejności, uczestnicy wycieczki zobaczyli galwanizerię oraz halę cięcia i obróbki metalu, gdzie obserwowali cięcie metalu za pomocą strumienia wody z pisakiem pod dużym ciśnieniem oraz poznali zasadę działania obrabiarki sterowanej numerycznie CNC.

Ostatnim etapem pobytu w Firmie TREPKO było zwiedzanie biur. W biurze projektowym mechaników, uczniowie poznali nowoczesne narzędzia rysunku 3D, natomiast w biurze konstrukcyjnym automatyków, mieli okazję zobaczyć prace projektanów elektryków i programistów sterowników logicznych (PLC).Z całą pewnością udział w zwiedzaniu przyczynił się do poznania z autopsji najwyższej jakości, zaawansowanego technologicznie sprzętu mechatronicznego. Organizatorem wycieczki był nauczyciel przedmiotów zawodowych Przemysław Kubaszak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *