Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Oficjalnie otwarcie nowej siedziby słupeckiej biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zainaugurowała swoją działalność w nowej siedzibie przy ulicy Armii Krajowej.

-Inwestycja związana z adaptacją pomieszczeń i wyposażeniem ich w nowy sprzęt kosztowała ponad 850 tysięcy złotych z czego 719 tysięcy złotych pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych, a pozostałą kwotę wyasygnował samorząd Miasta Słupcy.

W bibliotece funkcjonują między innymi czytelnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pracownia multimedialna. Biblioteka umożliwia również korzystanie z e-booków, audiobooków i sprzętu ułatwiającego czytanie osobom niedowidzącym.

Wcześniej w tym budynku znalazły siedzibę Biblioteka Pedagogiczna i WTZ Słupca-relacjonuje burmistrz, Michał Pyrzyk.

 

7 odpowiedzi

  1. Słupca się nie rozwija gospodarczo więc będzie spadać w rankingu. Młodzi w miarę ogarnięci uciekają z tego miasta często osiedlając się we Wrześni. Przyszłość dla Słupeckiej społeczności rysuje się nieciekawie. Jedno jest pewne, zgodnie z tradycją radni miejscy zatwierdzą sobie i burmistrzowi podwyżki płac od nowego roku.

      1. Zdaje się, że próba referendum w sprawie połączenia gmin Słupca miasto-Słupca wieś jest podejmowana przez mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *