Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ogólnodostępne alkomaty w Powidzu

Na terenie Powidza znajdują się ogólnodostępne alkomaty. Można je znaleźć na stacji paliw Hawa oraz na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Łazienki.

-Piłeś? Nie jedź! Hasło towarzyszące Polakom od lat, zwłaszcza w okresie świąt i wakacji. I choć do niedawna można było pomyśleć, że Polska znajduje się w niechlubnej czołówce „pijanych za kółkiem”. To raporty oparte o informacje Europejskiego Stowarzyszenia Policji TISPOL oraz dane ETSC (European Transport Safety Counsil) wskazują na znaczący postęp, jakiego Polska dokonała w walce z pijanymi kierowcami na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Nie oznacza to jednak, że staliśmy się przykładem do naśladowania. Nadal zostało bardzo dużo do zrobienia. Zależy nam aby z Powidza wyjeżdżali wyłącznie trzeźwi i odpowiedzialni kierowcy, a droga powrotna była bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu.

Między innymi, dzięki wsparciu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków pochodzących z opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż alkoholu, na przełomie ostatnich lat zakupione zostały profesjonalne alkomaty, z wykorzystaniem których można przebadać się na obecność alkoholu w organizmie.

Prosimy nie ryzykować i zachęcamy do korzystania z alkomatów – w trosce o bezpieczny wypoczynek, nas wszystkich-czytamy na stronie Gminy Powidz.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz