Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ogórek w roli głównej

Mieszkańcy sołectwa Gółkowo spotkali się w sobotę na drugim święcie kiszonego ogórka. Imprezę połączono z oficjalnym otwarciem siłowni zewnętrznej, zainstalowanej przy tamtejszym placu zabaw.

Pierwszy raz święto ogórka kiszonego w Gółkowie zorganizowano w ubiegłym roku. Impreza na tyle spodobała się mieszkańcom, że postanowiono ją kontynuować. Co takiego jest w tym popularnym warzywie, że to właśnie jemu poświęcono specjalny dzień? O tym Jan Wolnicki, sołtys Gółkowa.

 

 

Impreza, oprócz możliwości skosztowania pysznego ogórka i innych przysmaków, miała także na celu integrację mieszkańców sołectwa i dobrą zabawę. Dodatkowo, podczas spotkania oficjalnie oddano do użytku siłownię zewnętrzną, zrealizowaną w ramach IV edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Całkowita wartość projektu wyniosła 18 874 zł, z czego 9 999 zł zostało dofinansowane z Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Inwestycja nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców, władz gminy oraz Rady Gminy Słupca. Wójt Grażyna Kazuś otrzymała więc symboliczne kwiaty, a sołtys podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania siłowni.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *