Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Okno życia dla roślin powstało w Jedynce

W słupeckiej Jedynce stanęło okno życia dla niechcianej rośliny. Inicjatorem akcji były szkolne Świetliki z wychowawcą Moniką Stranc.

Wspominana nauczycielka od kilku lat służbowo związana jest ze szkolną świetlicą i tam stara się zarażać najmłodszych uczniów miłością do natury i ekologicznego podejścia do życia.

-Pomysł powstania takiego okna przyszedł nam do głowy wraz z przystąpieniem do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”. Do naszego okienka można oddawać rośliny, które z jakiegoś względu przestały nas cieszyć swoją obecnością.

Obiecujemy, że znajdziemy im godne miejsce w szkole lub na jej terenie. Do okna można bowiem oddawać nie tylko rośliny doniczkowe ale także krzewy, sadzonki drzew, kwiaty balkonowe itp.

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców Słupcy (i nie tylko) na potrzebę szanowania życia pod każdą postacią. Pamiętajmy, że każdy zielony listek, to nasza szansa na czystsze powietrze i lepsze, zielone jutro- tłumaczy pomysłodawczyni okna życia dla roślin.

Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *