Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Około 4 miliony mniej w miejskim budżecie

O planie finansów na 2020 rok podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Słupcy mówił burmistrz, Michał Pyrzyk.

Jak podkreślał będzie to trudny budżet. Dlaczego? Posłuchajcie.

 


Najnowsze komentarze
 • Dochody były by Panie Burmistrzu gdyby miasto się rozwijało, chociażby na wzór Wrześni a wydatki będą mniejsze jak ograniczymy koszty a więc m. in. ograniczymy administrację. Niejednokrotnie było już o tym pisane, czy aby tyle stanowisk chociażby kierowniczych, zwłaszcza tych naczelnych w Urzędzie Miasta, który administruje tak małym miastem, jest potrzebnych. Ale to chyba Pana skarbnik też wie?

 • Panie Pyrzyk każda obniżka podatków jest działaniem na rzecz obywateli. Głupio narzeka Pan na ubytek w budżecie z tego powodu. Powtórzę, słusznie rząd zniósł podatek dochodowy od młody ludzi do 27 roku życia. Przy okazji obnażył nieudolność taki burmistrzów jak nasz.
  Tom powinno w pierwszej kolejności zmusić do oszczędzania na administracji, bo po kiego nam w czasach powszechnej informatyzacji urząd pełen urzędników. Po co nam te wszystkie Referaty Oświaty, promocji nie wiadomo czego ?? i inne.
  Gdzie panie Pyrzyk nowe firmy jak np. we Wrzesni ??
  Ścieżki czy też promenady nazywacie sukcesem- smiech na sali psze pana. \
  Swoja droga ten Pomnik basen to nie wiem kto utrzyma bo to umierające przez pana miasto nie da rady.

 • marta89, głupio to ty wywodzisz, że każda obniżka podatków jest działaniem na rzecz obywateli. Najpierw ci dadzą, żeby potem zabrać. Budżet państwa na ostatniej obniżce PIT straci około 10 mld rocznie. Z automatu stracą budżety samorządów. Podatnicy zyskają po kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Tym więcej im więcej zarabiają. Przy pensji minimalnej będzie to nawet nie 40 złotych. Czy taki “zysk” podatnika jest wart świeczki? Im mniej wpłynie do skarbu państwa, tym mniej dostaną samorządy. Im mniej wpłynie do skarbu państwa, tym więcej wydasz np. na prywatne leczenie. Jak sobie wyobrażasz funkcjonowanie szkół bez referatu oświaty w urzędzie miasta? Powszechna informatyzacja ma to do siebie, że komputery same się nie włączą i dane same się nie naniosą. Skoro z powodów niezależnych od burmistrza trudno o nowe firmy w Słupcy, to trzeba umieć cieszyć się że ścieżek, z promenady i z piękniejącego miasta.

  • Jak to z powodów niezależnych od burmistrza brak jest nowych miejsc pracy w Słupcy. Przede wszystkim od niego to zależy, bo niby od kogo?? Może od świętego mikołaja. We Wrześni dziękują burmistrzowi za rozwój miasta więc czego nie rozumiesz ??? Zgadzam się też z tym, że każda obniżka podatków jest dobra dla obywateli. Nawet kilkadziesiąt złotych ma dla mnie znaczenie. Jesteśmy już i tak przesadnie opodatkowani. Wam samorządowcom polecam racjonalizować wydatki.

   • Czyżbyś nie wiedział/-a, że w Slupcy trudno o teren pod inwestycje? Jak przeprowadzano reformę administracyjną w latach 70 -tych, to naszego burmistrza pewnie jeszcze na świecie nie było albo był tak mały, że bawił się resorakami a nie zajmował się polityką. To właśnie wspomniana reforma przyczyniła się do tego, że trudno dzisiaj w Slupcy o teren pod inwestycje. Zyskasz na obniżce podatku mniej niż wydasz na prywatne leczenie, więc to ty czegoś nie rozumiesz.

 • Zakrzusilem się posiłkiem kiedy przeczytalem, że za brak inwestorów w Słupcy odpowiadają sytuacja i osoby z lat 70 tych. Poddaje się przy takich argumentach.
  Na lekarzy przed obniżką podatku też wydawałem bo ta dotyczy młodszych ode mnie. Dotyczy mlodych ludzi do 27 roku życia.
  Jednak ty niczego nie rozumiesz. Sposób myślenia i retoryka jaką stosujesz to żenada.

  • Przy jedzeniu się nie czyta. Nie napisałem, że za brak inwrstorów odpowiadają osoby z lat 70-tych. Problemem dla sprowadzenia inwestora do Slupcy jest brak wolnych dzialek pod inwestycje. A to juz konsekwencja reformy administracyjnej z lat 70 -tych. Obecny starosta ubiegajac sie o urzad burmistrza sam ten fakt potwierdzil. Poza tym mylisz obnizke podatku ze zwolnieniem z podatku. Obnizka dotyczy wszystkich, a wiec i ciebie. Obywatele do 26 roku zycia ( nie do 27 jak napisales ) zostali calkowicie zwolnieni z podatku. Co ty chcesz od mojej retoryki?

 • Czytając te komentarze jedna kwestia wymaga wyjaśnienia, że według wywodów na temat podatków przez Pana Whispera, mija się z celem tworzenie samorządów, skoro ich funkcjonowanie ma się opierać na dotacjach rządowych, które z kolei pochodzą od podatników. To tak jakby założyć własną firmę i czekać aż rząd zapłaci za jej istnienie, rozwój, wynagrodzenia dla pracowników, czy też pokryje wydatki. Takie rozumowanie mija się z istotą samorządu. Natomiast obniżanie podatków kojarzy się zawsze z polepszaniem stopy życiowej obywateli.

Dodaj komentarz