Okręgówka kończy rozgrywki

Ostatnia tegoroczna kolejka Konińskiej Klasy Okręgowej rozegrana została w miniony weekend. Zakończyła się ona nerwową wygraną Polanina, porażką ZKS-u i zwycięstwem Hetmana, który mimo zdobycia kompletu punktów zimę spędzi w strefie spadkowej.

Do Strzałkowa przyjechała będąca na szarym końcu tabeli Warta Helenów Kramsk. Zadanie dla piłkarzy Polanina wydawało się jeszcze łatwiejsze, kiedy okazało się, że goście na mecz wybrali się bez zawodników rezerwowych. Te oczekiwania szybko zweryfikowało jednak boisko. Już pierwsza akcja przyjezdnych po faulu Krystiana Augustyniaka dała im rzut wolny przed szesnastką, który jednak bramką się nie zakończył. Polanin stopniowo próbował przejąć inicjatywę, jednak goście stawiali niemały opór. Zawodziła również skuteczność. W 11 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sebastian Jasiak, który tak samo zachował się pięć minut później. Po rzucie rożnym prowadzenie graczom Andrzeja Dziadkiewicza mógł również dać Augustyniak. Dopiero w 26 minucie szybka wymiana podań wyprowadziła na sytuację oko w oko z bramkarzem Krystiana Pietrygę, który podciął piłkę nad golkiperem i było 1:0. Tuż po zmianie stron Warta mogła wyrównać, kiedy po jednej z kontr uderzała niecelnie. Gra nie kleiła się obu zespołom. Dopiero w około 60 minucie na silne uderzenie z dystansu zdecydował się Augustyniak podwyższając wynik na 2:0. Końcówka to już festiwal nieskuteczności strzałkowian i groźne kontry ich przeciwników. Niecelnie w stuprocentowych sytuacjach uderzali Paweł Jędrzejewski, Sebastian Jasiak i Bartosz Łysiak. Ten ostatni najbardziej utrudnił sobie zadanie, kiedy z ostrego kąta próbował wbić piłkę do siatki piętą. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Szymon Szymański obronił stuprocentową sytuację dla Warty. Bezradny był jednak chwilę później, kiedy kolejna kontra gości dała im gola kontaktowego. Końcówka była bardzo nerwowa, jednak Polanin dowiózł trzy punkty do końca i zimę spędzie na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Wysoko, bo 6:2 u siebie z Płomieniem Nekla wygrał Hetman Orchowo. Po dwa gole w tym meczu zdobywali Ireneusz Waliszewski i Bartłomiej Kryszak, a swoje trafienia dołożyli również Jan Długosz i Paweł Brzewiński. Mimo wygranej Hetman cały czas zajmuje przedostatnie miejsce w rozgrywkach. Pozycję wyżej jest natomiast ZKS Zagórów, który na wyjeździe 2:0 uległ w-ce liderowi, czyli Kasztelanii Brudzew.

Polanin Strzałkowo-Warta Helenów Kramsk 2:1 (1:0)
Hetman Orchowo-Płomień Nekla 6:2
Kasztelania Brudzew-ZKS Zagórów 2:0