Olimpia Koło-SKP Słupca (VIDEO)

Pewnie i zasłużenie wyjazdowy mecz w Kole wygrali seniorzy SKP Słupca. Gracze Wojciecha Henke rozbili miejscową Olimpię 0:4. Wynik mógł być jeszcze wyższy.

Słupeccy seniorzy kontynuują zwycięską passę. Tym razem kolejne punkty przywieźli z Koła. Mecz od początku do końca układał się pod ich dyktando. Już w pierwszej minucie wynik spotkania strzałem głową mógł otworzyć Adam Jaszczak. Trzy minuty później po faulu na tym samym zawodniku SKP miało rzut karny. Strzał Norberta Lorenckiego trafił jednak w słupek. Dopiero w 9 minucie swoją firmową bramkę zdobył Jacek Mikołajczyk, który piłkę w siatce umieścił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alana Kujawy. Niestety asystujący przy golu pomocnik chwilę później musiał opuścić boisko z kontuzją. Kujawa doznał urazu stawu skokowego, a na placu gry zastąpił go Piotr Witowski. W 26 minucie było już 0:2, kiedy do strąconej przez Piotra Głowalę piłki dobiegł Jaszczak i pokonał bramkarza rywali. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, chociaż słupczanie mieli swoje okazję. Źle piłkę w polu karnym przyjął Witowski, a strzał Michała Lorenckiego z rzutu wolnego poszybował nad poprzeczką bramki rywali. Olimpia tylko raz postraszyła przyjezdnych strzałem nad bramką.

W drugiej części meczu na boisku w miejsce braci Lorenckich pojawili się Michał Walerczyk i Filip Otchere. Chwilę po wznowieniu gry błąd obrońcy z Koła wykorzystał Piotr Witowski, który podwyższył wynik na 0:3. Poprzeczka uratowała z kolei gości po strzale Otchere. Słupczanie mogli jeszcze kilkakrotnie podwyższyć wynik. Bliski zdobycia widowiskowej bramki tuż zza połowy był Głowala, który mógł wykorzystać błąd bramkarza. Słupecki kapitan swojego gola strzelił jednak w 84 minucie po asyście Witowskiego, a SKP zasłużenie wygrało 0:4. W przedostatnim meczu sezonu seniorzy u siebie podejmą Obrę Kościan.

SKP: Maciej Przygoda, Sebastian Jasiak, Daniel Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk (bramka 9’), Marcel Koziorowski, Piotr Głowala (bramka 84’), Norbert Lorencki, Michał Lorencki, Alan Kujawa, Tomasz Rosiński, Adam Jaszczak (bramka 26’, ż.k.)

Rezerwowi: Marcin Wziętek, Tomasz Jarecki, Jacek Kowalczyk (74’ Rosiński), Michał Walerczyk (46’ N. Lorencki), Filip Otchere (46’ M. Lorencki), Piotr Witowski (22’ Kujawa, bramka 47’), Aleksander Stawski