Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Opłacalność naszej pracy jest coraz mniejsza”. Rolnicy o powodach swojego protestu.

W środę rolnicy z Powiatu Słupeckiego wzięli udział w ogólnopolskim prosteście.

Jak już informowaliśmy TUTAJ Ponad 50 ciągników pokonało trasę ze Strzałkowa do Września oraz z Wrześni do Słupcy, by ponownie wrócić na parking przy CKZiU w Strzałkowie.

Rolnicy sprzeciwiają się nadmiernym i licznym regulacjom związanych z ich branżą, które powodują coraz większe koszty pracy.

 

 

Ich działalności nie ułatwia również tocząca się cały czas wojna w Ukrainie oraz jej wpływ na gospodarkę całego świata.

Na temat protestu rozmawialiśmy z samymi zainteresowanymi.

 

 

 

Rolnicy protestują. Ponad 50 ciągników na DK 92.

13 odpowiedzi

 1. Jakbyście płacili składki ZUS w takiej wysokości jak wszyscy, podatki od gruntu i zabudowań jak inni przedsiębiorcy, podatek VAT i podatki dochodowe, opłaty środowiskowe itd. to milelibyscie prawo narzekać. Dla przykładu samych składek ZUS przedsiębiorca ten najmniejszy musi zapłacić rocznie ok. 24ooo PLN najmniej a was KRUS wyniesie ok.3500 PLN rocznie. Płać jak inni potem narzekaj

 2. Jak byś był rolnikiem to byś nie płacił, przekształć się i nie zapłacisz tylko pojedziesz tylko pojedziesz na protest….

 3. Jan, to nie jest wina rolników, że jest chory system. Jak Ci nie pasuje ZUS to otwórz spółkę z o.o. i nie płać zusu bo i tak z tego nic nie będzie. Rolników zarzynają celowo, więc nie narzekaj bo możesz być następny.

 4. Rolnikiem powinien być i nazywać się ten kto ma nie tylko pole na które wyjedzie dwa razy w roku i nazywa się wielkim rolnikiem może trzy tylko ten kto ma krowy było czy trzodę chlewna gdzie trzeba się faktycznie co dzień narobic. Zgadzam się z przedmówca odnośnie składek na ZUS że rolnicy powinni płacić jak przedsiębiorcy a nie KRUS.

 5. Jan ma rację, to nie rolnicy a przedsiębiorcy są zarzynani w tym kraju. Zus to nie jedyny problem, zobaczcie jakie podatki od nieruchomości muszą płacić w naszej Słupcy przedsiębiorcy. Rosną co roku i dziś grubo ponad 20 zł za metr, to rozbój, Poza tym inne opłaty o których rolnicy nie maja pojęcia. Co mamy w zamian ???
  Szkoły słabe, służba zdrowia leży po całości, policja niedofinasowana ….. może w urzędach maja dobrze ale reszta
  kiepsko. Wielu ma już dość nie tylko rolnicy.

 6. Ten protest uderzył tylko w ludzi stojących w korkach przez Was spowodowanych !!! A włodarze z lotu ptaka oglądali „jakie im piękne ciągniki kupiliśmy „. Brawo Brawo!!!

 7. Rolnicy płacą ubezpieczenia i podatki jak każdy na tym świecie. Fakt, składki KRUS niższe od ZUS ale jak przyjdzie co do czego to świadczenie chorobowe czy emerytura marginalne.
  Niezadowolenie rolników wzrasta bo jak dotąd zmartwieniem była pogoda bo to głównie interes pod chmurką, tak teraz co z tego że urośnie, czy wyprodukują jak sprzedać nie idzie bo mamy z Ukrainy.
  Pomagamy, współczujemy a sami niedługo jeść będziemy odpady z zagranicy jakby naszego wartościowego nie było.

 8. Zgadzam się z tym w 100% ale blokowanie zatłoczonej drogi ludzią jadacym do pracy jako forma protestu jest zła i napewno nie zwiększa liczbę popierających protest.

 9. Protest może tak się zjednoczyć w końcu i wyjść wszyscy razem a nie wieszać na sobie psy ,przedsiębiorcy pracownicy wszyscy odczuwamy kretyńską politykę … Protesty powinny być głównie pod domem i siedziba wojewody naszych posłów tak jak to robią we Francji jak by im parę ton gnoju pod oknami zostawiono to może poszli by po rozum do głowy ale do takich protestów potrzebna jest też policja która była by za ludźmi a nie za posłami i reszta tej bandy . Zjednoczmy się a nie wytykajmy sobie kosztów bo urzędników, posłów to my utrzymujemy a nie na odwrót !!!!!

 10. Zjednoczmy się protestujmy razem pod urzędami biurami poselskimi ale wszyscy przedsiębiorcy , rolnicy , pracownicy , parę ton gnoju może dało by im do myślenia , przecież urzędnicy , posłowie , wójtowie i całe to tałatajstwo to my utrzymujemy ludzie zjednoczmy się a nie się kłućmy bo to woda na młyn dla tych urzędników itd.

 11. Ja bym chętnie odstąpił na dwa trzy lata takiemu Panu JANOWI z 10 ha I ciekawe czy byłby taki mądry. Zobaczyłby jaki jest koszt uprawy czy chodowli zwierząt i że nawet na chorobowym w niedziele i święta trzeba do zwierząt iść to by przestał się mądrować. A chlebek serek i wędlinka to dobre są nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *