Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Orkiestra zagrała na Węgrzech

Orkiestra Dęta OSP w Słupcy wzięła udział w County – Wandering Festival na Węgrzech. 

Festiwal trwa tam od 13 lipca do 15 sierpnia. Biorą w nim udział orkiestry dęte i zespoły folklorystyczne z całej Europy. Słupecka Orkiestra wystąpiła z orkiestrą z Hiszpanii, zespołami z Litwy i  Rzgowa. Muzycy koncertowali na Termach w  Cserkeszőlő oraz w miejscowości Apátfalva. Zwiedzili też Szeged i Budapeszt.

Była to doskonała okazja do promocji naszego miasta i powiatu. Materiały promocyjne, które Orkiestra zabrała ze sobą,  przekazał Urząd Miasta w Słupcy, Starostwo Powiatowe oraz Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”. Muzycy zawieźli też tam też swoje płyty i foldery.

Wyjazd na Węgry został dofinansowany przez Urząd Miasta w kwocie 1000zł jako wsparcie realizacji zadania publicznego. Pozostałe koszty Orkiestra pokryła ze środków własnych i prywatnych środków członków Orkiestry. Organizatorem wyjazdu była wiceprezes Zarządu OSP w Słupcy, prezes Orkiestry Joanna Gajdzińska.


Najnowszy komentarz
  • „Orkiestra” ładnie ubrana ale jakaś malutka mi się wydaje, naliczyłem 20 muzyków a to bardzo słabo jak na orkiestrę. Inne w Polsce liczą po 50 i więcej osób czyli nie da dzisiaj powiedzieć, że mamy w Słupcy jedną z lepszych orkiestr w Polsce bo to by nie była prawda ?? Skoro orkiery jest połowa to czy dotacji Miasta też „połowa” ??

Dodaj komentarz