Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Orły bliskie niespodzianki

Derbowy pojedynek w ramach Konińskiej A-klasy pomiędzy rezerwami SKP, a Orłami z Huty Łukomskiej w ostatniej chwili zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy tego dnia nie zachwycili.

Wydawać by się mogło, że po wysokim zwycięstwie ekipy SKP w pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek z Lisewem mecz z beniaminkiem A-klasy będzie łatwą przeprawą dla zawodników Mirosława Kwaśnego. Orły mimo, że przed tygodniem wysoko przegrały z Miłosławiem wcale nie zamierzały poddać się bez walki. Z pewnością pomogła im w tym słaba dyspozycja graczy z Gajowej, którym tego dnia mało co na boisku się udawało. Był to raczej mecz walki ze sporą ilością strat jednej i drugiej drużyny w środku pola. Słupczanie atakowali, ale ich akcje były chaotyczne i nieprzemyślane. Nie pomagały też strzały z dystansu. Goście, którzy dzielnie się bronili swoich okazji szukali w szybkich kontratakach. Bramka padła jednak po stałym fragmencie gry dla Orłów, kiedy piłkę głową do bramki skierował grający trener Karol Janowski. Oprócz kilku ostrych fauli do przerwy nie wiele się działo.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat.Co prawda dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Brak innego rozwiązania kończył się niedokładnymi dośrodkowaniami które padały łupem graczy przyjezdnych. Dopiero w samej końcówce meczu po dośrodkowaniu w pole karne wyrównał Krzysztof Witkowski. Goście opadli z sił a miejscowi postanowili to wykorzystać. Tuż przed końcowym gwizdkiem padł gol dający zwycięstwo SKP. Piłka w polu karnym trafiła do Jakuba Jóźwiaka, a łapać próbował ją jeszcze bramkarz rywali. W ostatniej chwil słupecki napastnik trącił futbolówkę omijając golkipera i praktycznie wbiegając z nią do bramki. W tej sytuacji zawodnicy Orłów domagali się odgwizdania faulu na bramkarzu za wejście wyprostowaną nogą strzelca bramki. Jeden z graczy za obelgi pod adresem sędziego obejrzał czerwoną kartkę. Arbiter gola uznał i ostatecznie SKP wygrało 2:1

Przynajmniej na 24 godziny na fotel lidera Konińskiej Klasy Okręgowej wskoczył Polanin Strzałkowo, który na wyjeździe po golach Krystiana Pietrygi i Szymona Sobieraja 0:2 ograł Wilki Wilczyn.

SKP II Słupca-Orły Huta Łukomska 2:1 (0:1)

Wilki Wilczyn-Polanin Strzałkowo 0:2 (0:0)


Brak komentarzy

Dodaj komentarz