Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Osiemnastka u „Kozala”

Parafia pw. bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy wkroczyła w pełnoletność! Jak przystało na osiemnaste urodziny nie brakowało życzeń, podziękowań, wspomnień i dobrej zabawy.

Najmłodsza z słupeckich parafii, została erygowana 26.09.1996 roku przez ówczesnego Biskupa Diecezji Włocławskiej Bronisława Dembowskiego. Osiemnaście lat później, tj. w miniony piątek, ten sam ksiądz odprawił w intencji parafii Mszę św., która rozpoczęła obchody jubileuszowe. Na Eucharystii, oprócz księży posługujących w parafii oraz parafian, nie brakowało także strażaków z OSP Słupca oraz przedstawicieli samorządu. W związku z wkroczeniem w pełnoletność, przewodniczący Rady Miasta- Andrzej Szymkowiak, wręczył proboszczowi parafii, symboliczny dowód osobisty. Podobne, choć w nieco mniejszym formacie otrzymali także pozostali biorący udział w uroczystości.

Po Mszy św. wszyscy przenieśli się na plac koło kościoła, gdzie na zebranych czekał wielki tort urodzinowy. Niewątpliwą atrakcją był także występ zespołu Siewcy Lednicy. Kapela swoją muzyką zaprosiła do tańca, pozwalając choć na chwilę zapomnieć o chłodzie panującym na zewnątrz. Urodziny zakończyło wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego oraz pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz