Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

OSP Bielsko podsumowało zbiórkę darów dla Ukrainy

Swoją akcję dotyczącą zbiórki darów dla Ukrainy podsumowała Ochotnicza Straż Pożarna z Bielska Gminie Orchowo.

-Udało się zebrać sporą ilość najbardziej potrzebnych darów rzeczowych, na bieżąco monitowaliśmy potrzeby, jakie napływały ze wschodu i aktualizowaliśmy naszą zbiórkę z prośbą o dostarczanie różnych rzeczy. Aktualnie wszystko zostało już przekazane i dostarczone do potrzebujących zarówno na teren objętej wojną Ukrainy jak i uchodźcom, którzy trafili na teren naszej gminy.

Włączyliśmy się też w akcję plecak, podczas której zbierane były plecaczki z wyposażeniem dla dzieciaków, które przekroczyły naszą granicę. Z pomocą Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielsku oraz Centrum terapii – ANIMUS w Strzelnie zebraliśmy około 30 plecaków, które następnie zostały przekazane Tomaszowi Rybarczykowi i do Sklepu Anna w Orchowie celem dalszego transportu i rozdysponowania.

Od Koła Łowieckiego „KNIEJA” z Orchowa otrzymaliśmy pokaźną ilość wody – 2 palety, która na bieżąco została rozdysponowana na terenie gminy oraz spora część trafiła na Ukrainę. Duża dostawa darów trafiła do nas z jednostki OSP Kwieciszewo (Gmina Mogilno).

Wspólnie z Gminnym Sztabem Zarządzania Kryzysowego na czele z Pauliną Szmyt przygotowaliśmy i zapewniliśmy nocleg dla uchodźców na naszej sali OSP, z którego skorzystali potrzebujący.
Całą akcję pomocy dla Ukrainy koordynowaliśmy z Magdaleną Pęczkowską – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Orchowo.

Aktualnie w miarę potrzeb współpracujemy z Gminnym Sztabem Zarządzania Kryzysowego, Obroną Cywilną i Biblioteką Publiczną w Orchowie. Zbiórki nadal będą kontynuowane oraz organizowane kolejne.
Dużym zaangażowaniem wykazało się wiele osób, które użyczyły swoje pojazdy i same dostarczyły zebrane dary zarówno na teren Ukrainy jak i rozdysponowywały je na terenie naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy, a szczególnie: Niepublicznemu Przedszkolu i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bielsku, Animus” Diagnoza oraz Terapia Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju w Strzelnie
Bibliotece Publicznej Gminy Orchowo, Magdalenie Pęczkowskiej, Paulinie Szmyt, Ewie Wilde, Tomaszowi Rybarczykowi, Kołu Łowieckiemu „KNIEJA” z Orchowa, Sklepowi Anna Orchowo oraz OSP Kwieciszewo- czytamy na stronie OSP Bielsko.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz