Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

OSP Powidz ma nowy wóz

Do Powidza dotarł wreszcie długo wyczekiwany wóz strażacki!

-Lśniący nowością średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Tego 4X4 GBA (zbiornik na wodę: 4300 l) trafi do zasobów jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu.

Nowy pojazd pojawia się dzięki zwycięstwu Gminy Powidz w inicjatywie profrekwencyjnej Minsterstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ,,Bitwa o wozy” i najwyższej frekwencji w byłym województwie konińskim podczas II tury wyborów prezydenckich w lipcu br.

To dar społeczeństwa Gminy Powidz, które aktywnie wzięło udział w wyborach i dzięki temu przysłużyło się również do poprawy bezpieczeństwa.

W wyniku ogłoszonego konkursu na nazwę samochodu, pośród kilkunastu propozycji, wybrano nazwę FREKWENCJA, najwyżej ocenioną przez komisję, a jednocześnie najbardziej oddającą okoliczność w związku z którą udało się zdobyć pojazd dla Gminy Powidz.

Wysoka frekwencja, nie tylko przy ostatnich wyborów, to cecha charakterystyczna naszej gminy. Koszt wozu to 859 770 zł, wykonawcą była Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” Sp. z o.o.

Środki uzyskane dzięki ,,Bitwie o wozy” – z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej to 800 000 zł, brakującą kwotę dzięki decyzji Radnych i Wójta, dołożyła Gmina Powidz.

Wypatrujcie nowego wozu na ulicach Powidza oraz sołectw już w ten weekend!- czytamy na stronie Gminy.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz