Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

OSP Powidz ma nowy wóz

W nowy wóz strażacki doposażyła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Powidzu. Mimo wcześniejszych doniesień o śledztwie, jakie w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne pojazd trafił już do remizy.

Samochód został zakupiony przy udziale w partnerskim projekcie z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Cały projekt polegał na zakupie do 15 jednostek straży z całego województwa średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z udziałem dofinansowania środkami unijnymi na poziomie 85%. O sprawie zrobiło się głośno, kiedy tematem zainteresowało się CBA, o czym pisaliśmy w artykule, który znajdziecie poniżej.

 

CBA w powidzkim OSP

 

Mimo tego wspomniany wóz trafił do Powidza. Dokładnie chodzi o samochód ratowniczo – gaśniczy  MAN/STOLARCZYK TGM GBA z napędem uterenowionym 4×4, zbiornikiem wody na 4,67 tys. litrów i mocy 290 KM. Wartość samochodu z wyposażeniem to 1 131 335,55 zł.  Gmina Powidz dzięki uzyskanemu wsparciu ze środków UE,  poniesie koszty  zakupu pojazdu tylko w wysokości 208 702,22 zł.   Film z jego przyjazdu możecie obejrzeć poniżej.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz