Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

OSP Rozalin chce wozu dla swojej jednostki

Temat samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozalinie został poruszony podczas ostatniej sesji Rady Gminy Słupca.

Nie chodzi o wóz bojowy, a busa o wartości około 30 000 zł.-Chciałabym się zwrócić do Państwa ze szczególną prośbą o dofinansowanie zakupu samochodu dla naszej jednostki. Ponieważ istniejemy do 70 lat i do tej pory nie doczekaliśmy się żadnego samochodu. Zadania, które są stawiane przed naszą jednostką coraz trudniej jest wykonywać bez posiadania samochodu, to między innymi brak transportu na różnorodne święta kościelne, czy to państwowe.

Udało nam się reaktywować drużynę pożarniczą seniorek. Dzięki wsparciu i zakupie mundurów koszarowych przez panią wójt mogłyśmy wystartować w zawodach, ale żeby tam dotrzeć musiałyśmy pożyczyć samochód z innej jednostki. Jesteśmy małą jednostką więc nie otrzymujemy zbyt wielu funduszy, nie posiadamy też wielu tych funduszy aczkolwiek jak pisałam w pierwszym piśmie w październiku zeszłego roku jesteśmy w stanie dołożyć 1000 zł do dofinansowania.

Zgłosiłam się również z prośbą o dofinansowanie do Koła Gospodyń Wiejskich w Rozalinie i otrzymałam odpowiedź, że też są w w stanie nam dołożyć 1000 zł, więc w sumie mamy 2000 zł wkładu własnego. Jak Państwo widzicie samochód jest nam niezbędny, żebyśmy mogli swoją pracę i swoje zadania wykonywać, ale również żeby wesprzeć naszych mieszkańców. Bardzo uprzejmie proszę o zabezpieczenie funduszy na przyszły rok dla naszej jednostki i liczę na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.- mówiła podczas sesji prezes OSP Rozalin-Marta Zawal.

Do jej prośby przychyliła się większość radnych. Niewykluczone, że w przyszłorocznym budżecie gminy znajdą się środki na ten cel.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz