Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

130 lat OSP Strzałkowo

Działają już 130 lat. W niedzielę swój jubileusz świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Strzałkowie.

Uroczystość wpisała się w XX Powiatowe Obchody Dnia Strażaka oraz 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jej obchody zainaugurowała Msza Św w w intencji strażaków w miejscowym kościele. Stamtąd druhowie ze wszystkich jednostek przemaszerowali pod siedzibę OSP, gdzie odbyła się część oficjalna.

Oprócz strażaków z terenu całego powiatu nie zabrakło na niej przedstawicieli władz samorządowych oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego i Zarządu Oddziału Powiatowego OSP. Wspólnie złożyli oni symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą pamięci Mariana Graczyka strażaka miejscowej jednostki, który zginął podczas akcji ratowniczo – gaśniczej. Nie zabrakło też przypomnienia wieloletniej historii strzałkowskiej jednostki, która rozwijała się na przestrzeni lat.

Impreza jak zwykle była okazją do wręczenia medali i odznaczeń dla strażaków za ich pracę. Były wśród nich między innymi Złoty Znak Związku, Medal Honorowy, czy też Medale za zasługi dla pożarnictwa. Gościom wręczono także pamiątkowe grawertony z okazji 100 –lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Strażakom przekazano również awanse na wyższe stopnie zawodowe. Oprócz tego medale odebrali również strzałkowscy radni, a pamiątkowe tablice jednostki OSP, które mogą pochwalić się ponad stuletnią historią. Listę wszystkich nagrodzonych znajdziecie TUTAJ.

Działalność i funkcjonowanie jednostki ze Strzałkowa na terenie Gminy jest dla niej nieocenione mówił wójt, Dariusz Grzywiński.Na rolę strażaków ochotników w życiu swoich miejscowości zwracał również uwagę Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP, Eugeniusz Grzeszczak.Uroczystość zakończył pokaz pojazdów i sprzętu pożarniczego jednostki ze Strzałkowa.

Film z tego wydarzenia obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

*materiał sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz