Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ostatni wykład przed wakacjami

Wykładem Andrzeja Pasławskiego na temat Londynu uczestnicy sekcji geograficzno- krajoznawczej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki.

Znany dobrze bywalcom strzałkowskich wykładów podróżnik i fotograf, zabrał uczestników spotkania w ciekawą podróż po stolicy Wielkiej Brytanii. Nie była to jednak wędrówka utartymi szlakami z przewodnika. Oprócz doskonale znanych miejsc będących symbolami Londynu, pokazał także zakamarki miasta, o istnieniu których pewnie wielu jego mieszkańców nie ma pojęcia. Wszystko opowiedziane z charakterystycznym dla Andrzeja Pasławskiego humorem i lekkością.

Niestety, był to już ostatni przed wakacjami wykład sekcji geograficzno- krajoznawczej. W jej ramach, niemal każdego miesiąca, odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadali głównie o swoich pasjach i podróżach. Nie brakowało także tematów trudnych, dotykających aktualnych problemów, jak chociażby wykład o gender, czy państwie islamskim. Sekcja zorganizowała tez spotkanie dla wszystkich seniorów dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Choć wielu żałowało, że to już koniec, Małgorzata Grzelak zapewniła, że wykłady zostaną wznowione od października. Zanim jednak studenci rozpoczną wakacje, przed nimi jeszcze oficjalne zakończenie pierwszego roku akademickiego Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbędzie się ono 9 czerwca o 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz