Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ostatnie spotkanie sensoryczne w bibliotece

Kolejna fantastyczna przygoda z czytaniem podczas spotkania sensorycznego z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz za nami. Tym razem spotkanie miało miejsce w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy, a tematem przewodnim było lato.

-Jak zawsze na spotkaniu sensorycznym z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz, nie mogło zabraknąć ciekawej literatury, świetnej zabawy, twórczej pracy dzieci, rodziców, cioć i babć oraz eksperymentów z różnymi masami, konsystencjami, materiałami i kolorami.

Dzieci mogły posmakować i namalować arbuza oraz spacerować po sensorycznej ścieżce zbudowanej z żywych roślin, kamieni i innych różnych przyjemnych w dotyku materiałów. Wypełniały balony, które następnie dorośli musieli nadmuchać.

Nie mogło również zabraknąć muzyki, podrzucania balonów na chuście i ozdabiania lodów. Z żywych roślin powstały piękne mandale. To było ostatnie już spotkanie z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz w ramach projektu Bliżej Biblioteki .Zajęcia, według autorskiej koncepcji, prowadziła Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, przede wszystkim filolożka polska, kolejno pedagożka i absolwentka studiów z zakresu terapii i diagnozy SI.

Trzykrotnie (w latach 2019, 2020 i 2021) nominowana do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, International Board on Books for Young People, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa, a w roku 2021 uhonorowana Nagrodę w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa w konkursie Książka Roku 021 wyżej wymienionej, organizacji. Pracuje w Fundacji 12 Kamienica w Bydgoszczy

Dziękując wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, ciociom…. za obecność i aktywny udział, biblioteka zaprasza 13 września na warsztaty czytania wrażeniowego Książki pełne wrażeń z Małgorzatą Swędrowską.

Zadanie w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025-czytamy w informacji biblioteki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *