Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ostrowite w finale

Trzeci z czterech powiatowych turniejów eliminacyjnych Wielkopolskiego Turnieju Orlik Cup rozegrano w Słupcy. Dość niespodziewanie w rywalizacji triumfowała drużyna z Ostrowitego.

Na kompleksie boisk przy ulilcy Powstańców Wlkp. rywalizowało ze sobą siedem zespołów. Po rozegraniu eliminacji grupowych w pierwszym półfinale Ostrowite pokonało Giewartów 1:0. W drugim po upływie regulaminowego czasu gry w meczu pomiędzy Strzałkowem, a Ciążeniem był remis 1:1 i o awansie zadecydować musiały rzuty karne. Te lepiej egzekwowali podopieczni Tomasza Gałana pokonując Ciążeń 4:2.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Giewartowem, a Ciążeniem zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu 2:0. W finale turnieju spotkały się ze sobą Ostrowite i Strzałkowo. Podobnie jak w meczu półfinałowym z udziałem Strzałkowa, tak i tym razem pojedynek  zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, a te lepiej wykonywała drużyna Pawła Kolana i pokonując Strzałkowo 4:3 zapewniła sobie awans do finału powiatowego.

TEKST: MOS Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *