Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Ostrowski ma kłopoty

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie złożyła wniosek ws. posłów lekarzy, którzy poparli dalszą pracę nad ustawą znosząca obowiązek szczepień. Ci politycy mogą mieć kłopoty dyscyplinarne. Wniosek trafił już do rzecznika dyscyplinarnego – czytamy na stronie RMF FM.

Obywatelski projekt dotyczący likwidacji obowiązku szczepień trafi do sejmowej komisji. W głosowaniu wzięło udział 412 posłów. Projekt poparło 252 parlamentarzystów, przeciw zagłosowało 158, dwóch wstrzymało się od głosu.

– W przestrzeni publicznej te osoby dały jasny sygnał, że być może nie mają aktualnej wiedzy medycznej, albo że wspierają projekt niezgodny z aktualną wiedzą medyczną. Nie fakt głosowania, ale postawa tych osób jako lekarzy nam nie odpowiada – mówi w rozmowie z RMF FM dr Łukasz Jankowski, prezes Warszawskiej Okręgowej Rady Lekarskiej.

Izba Lekarska sporo miejsca w uzasadnieniu poświęciła posłowi Krzysztofowi Ostrowskiemu, który mówił m.in. o groźnej rtęci w szczepionkach. Zdaniem Izby, przekazane przez niego informacje nie mają podstaw naukowych.

Pozostali lekarze posłowie zignorowali apel Naczelnej Rady Lekarskiej, by odrzucić, jak napisano szkodliwy projekt, który stwarza zagrożenie dla interesu publicznego.

Jak podaje RMF FM, Izba wnioskuje o konkretną karę – upomnienie, a nawet usunięcie z zawodu. Chodzi o pięcioro posłów Prawa i Sprawiedliwości – Alicję Kaczorowską, Grzegorza Raczaka, Tomasza Latosa, Krzysztofa Ostrowskiego i Andrzeja Sośnierza.

Źródło: RMF FM/Onet.pl

Najnowsze komentarze
  • Wystarczy poczytać: ARTUR DMOCHOWSKI – AFERA GRYPOWA. SZCZEPIONKI, PIENIĄDZE I KŁAMSTWA

  • W Polsce nic tak szybko nie działa a tu proszę. Jak nie wiadomo o co chodzi to….

  • SKANDAL ! Na stronie internetowej TVP.INFO czytamy, że program „Mieszkanie na start” umożliwia cudzoziemcom ubieganie się o dopłaty do czynszu przez okres 15 lat. Ich wysokość wyniesie nawet kilkaset złotych. Program ruszy na początku 2019 r.
    O taką dopłatę do czynszu będzie mogła ubiegać się każda osoba fizyczna, która posiada obywatelstwo polskie lub jest cudzoziemcem przebywającym w Polsce na podstawie wskazanego w ustawie tytułu, np. w związku ze świadczeniem pracy. Rząd PiS faworyzuje również zagranicznych studentów, rządowe dopłaty dla przyjezdnych studentów otrzymały już polskie uczelnie, w wysokości 13 tys. zł na każdego ucznia.
    Dopłacimy również do ZUS-u?

Dodaj komentarz