Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ostrzegali przed kradzieżą

Słupeccy policjanci wspólnie z Urzędem Miasta Słupcy i Stowarzyszeniem Anmar przeprowadzili akcję mającą na celu przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym.

Burmistrz Słupcy, przedstawiciel stowarzyszenia oraz policjanci zajmujący się prewencją kryminalną rozdawali na targowisku miejskim ulotki z poradami, jak nie zostać ofiarą kieszonkowca. Wspólne działania odbyły się pod hasłem Uważaj! Nie daj się okraść!. Z klientami targowiska oraz sprzedawcami rozmawiali na temat kradzieży przedstawiciele lokalnego samorządu, stowarzyszenia oraz dzielnicowi. Do rąk kupujących ulotki informacyjne. Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślali, że kieszonkowiec, to osoba niczym nie wyróżniająca się z otoczenia, która zręcznie wykorzystuje nieuwagę robiących zakupy. Wystarczy zastosować się do kilku prostych rad, aby nie zostać okradzionym:

1. Unikamy noszenia telefonu, czy portfela w tylnej kieszeni spodni.
2. Wartościowe przedmioty nosimy przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki, w przedniej kieszeni spodni.
3. Pamiętamy, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę, czy plecak.
4. Nie nosimy torebki na pasku z tyłu, portmonetki i dokumentów nie nosimy w otwartych koszach, czy plastikowych torbach.
5. Pilnujemy, aby nie zostawiać swojej własności w przypadkowym miejscu np. torebki w przymierzalni, telefonu , czy portfela na sklepowej ladzie.
6. Nie demonstrujemy zawartości portfela, nie przeliczamy pieniędzy w kolejce do kasy.
7. Numeru PIN nigdy nie przechowujemy razem z kartą bankomatową czy kredytową.
8. Unikamy noszenia przy sobie dużej ilości gotówki, do sklepu zabieramy taka kwotę pieniędzy jaka akurat jest konieczna.
9. W punktach usługowych czy restauracjach nie pozostawiajmy torebki na wieszaku czy poza polem widzenia np. na oparciu krzesła.
10. Pieniądze nośmy zawsze w innym miejscu niż dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *