Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Oszczędzamy, ale w mieście nie zapanują egipskie ciemności”

O planowanych oszczędnościach energii elektrycznej w Słupcy i działaniach miasta w tym zakresie informuje burmistrz, Michał Pyrzyk.

-W Słupcy oszczędzamy energię elektryczną, ponieważ jej cena już na początku tego roku wzrosła dla naszego samorządu o 300%. A jak widzimy niestety to jeszcze nie koniec podwyżek…

Już w pierwszym kwartale tego roku (marzec 2022) zbudowaliśmy 3 instalacje fotowoltaiczne obok miejskiej pływalni, na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 i na budynku Urzędu Miasta. Do końca roku chcemy zwiększyć moc instalacji pracującej dla pływalni, a także zamontować zestawy paneli na innych obiektach i terenach miejskich. Do tej pory w trakcie roku zredukowaliśmy też oświetlenie na 46 ulicach poprzez wyłączenie części lamp lub przerwę nocną. Natomiast na kolejnych 5 ulicach lampy święcą z mniejszym natężeniem. Nie wyłączamy lamp na przejściach dla pieszych. Tym samym oszczędzamy, ale w mieście nie zapanują egipskie ciemności…

Zredukowaliśmy także oświetlenie na pumptracku, skateparku i stadionie.Każda z miejskich jednostek została również przeze mnie zobowiązana do wprowadzenia działań oszczędnościowych i takowe wprowadziła.Chcemy ograniczyć również oświetlenie świąteczne do rynku i ścisłego centrum miasta.

Myślę, że jeszcze przed nałożeniem na jednostki publiczne obowiązku redukcji zużycia energii elektrycznej o 10% my, jako Gmina Miejska Słupca, te założenia wypełniliśmy z nawiązką-informuje burmistrz.


Najnowszy komentarz
  • Postępujące zmiany klimatyczne, a także rosnące koszty energii elektrycznej i gazu wymagają szybkich działań umożliwiających oszczędzanie ciepła, energii oraz wody. Znaczenie mają więc zarówno zmiany codziennych nawyków, jak i termomodernizacja budynku czy montaż odnawialnych źródeł energii. Przy rosnących obecnie cenach i kosztach życia nawet drobne zabiegi mogą doprowadzić do obniżenia rachunków, jednocześnie pomagając chronić naszą planetę. Pamiętaj, że oszczędzanie energii może być proste!

Dodaj komentarz