Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Oszukują metodą na „Żabkę”

Informację dotyczącą nowego sposobu oszustów na kradzież pieniędzy udostępniła słupecka policja.

-Uwaga! Ostrzegamy przed nowym wariantem kampanii phishingowej. Oszuści wysyłają SMS-y z linkiem prowadzącym do rzekomego bonu na zakupy w Żabce. Po kliknięciu w odnośnik otwiera się strona wykorzystująca wizerunek Żabka Polska z informacją o otrzymaniu kuponu o wartości 2000zł.

Dalsza część oszustwa przebiega jak we wcześniejszych odsłonach: użytkownikowi wyświetla się panel wyboru banku, na którego rachunek ma zostać przelana nagroda. Zdobyte w ten sposób dane logowania do bankowości internetowej służą do wykradzenia pieniędzy z konta.

Złośliwe domeny na bieżąco umieszczamy na naszej liście. Zachowajcie czujność i przekażcie znajomym!-czytamy w udostępnionym poście, którego autorem jest CERT Polska.

-Informujemy, że Żabka Polska nie prowadzi żadnej akcji smsowej skierowanej do klientów, które są według doniesień medialnych rozsyłane do wybranych osób. Ostrzegamy klientów przed możliwością oszustwa i przypominamy, że wszystkie nasze akcje promocyjne znajdują się na oficjalnej stronie zabka.pl oraz w aplikacji Żappka- czytamy w informacji nadesłanej do nas przez Biuro Prasowe Żabka Polska.


Najnowszy komentarz
  • dostalem tez ten sms jutro ide na komende.

Dodaj komentarz