Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Oszuści próbują wykorzystać dane wykradzione z Facebooka

Na początku kwietnia pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook.

W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji “Zaloguj się przez konto Facebook”. Sprawcy korzystając z tej metody próbują zalogować się do innych serwisów wykorzystując dane użytkowników portalu Facebook.

Według ustaleń potencjalni pokrzywdzeni otrzymali w ostatnim okresie czasu na swoje skrzynki mailowe informacje o konieczności aktywacji konta. Dane zostały wykorzystane między innymi do prób aktywacji usługi streamingowej, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do pozyskania innych wrażliwych danych np. numerów kart płatniczych, numerów PESEL.

Każda osoba w przypadku otrzymania maila z linkiem do aktywacji nie powinna podejmować żadnej akcji. Jest to próba przejęcia konta przez sprawców z możliwością przejęcia naszych danych.

Pamiętajmy. Regularnie dokonujmy zmian haseł dostępu do swoich zasobów cyfrowych, a także stosujmy uwierzytelnianie dwuskładnikowe wszędzie tam gdzie jest to możliwe.

 

TEKST: Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP


Brak komentarzy

Dodaj komentarz