Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Otwarcie promenady nad Jeziorem Słupeckim

To był symboliczny ale ważny moment. W niedzielę miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowej Promenady nad Jeziorem Słupeckim.

Oprócz samej promenady wykonane zostały 4 okrągłe pomosty, pomost zakończony platformą widokową rowadzący na tak zwany Kopiec szwedzki oraz wydzielony z części jeziora basen z podgrzewaną wodą.

Wartość zadania wraz z kosztami nadzoru budowlanego wyniosła 6 966 000 zł. 4 242 000 Miasto pozyskało z programu Polski Ład. Obiekt już od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu i nie tylko.

 

 

Ważną częścią uroczystości było nadanie imienia nowej promenadzie. Z tej okazji odsłonięto także pamiątkową tablicę. Podczas wydarzenia swój koncert dała formacja Gumowe Szekle. Na miejscu można było również oglądać kroniki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupcy wśród których są zdjęcia Jeziora Słupeckiego z dawnych lat.

Promenada to jedna z większych miejskich inwestycji w ostatnim czasie. Z kolei już w sierpniu mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane związane z rewitalizacją słupeckiego rynku. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2025 roku.

To nie jedyne atrakcje niedzielnego popołudnia nad Jeziorem. Zaraz potem została tam zorganizowana Noc Świętojańska. Zebrani bawili się przy muzyce zespołu Javaryna, który dodatkowo przeprowadził warsztaty tańca.

Nie zabrakło obozowiska przygotowanego przez Stanicę Rycerską z Korwina, która zaprezentowała również historyczną inscenizację. Całość zakończyło puszczanie wianków oraz pokaz ognia.

 

 

*materiał sponsorowany

 

Noc Świętojańska w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *