Otwarta gra w Koźminie

Jedna bramka zadecydowała o wyjazdowej porażce seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, którzy w Koźminie ulegli Białemu Orłowi 3:2. Wynik do końca był sprawą otwartą. Słupczanie miniony sezon IV-ligowych zmagań ukończyli na 8 pozycji.

Niedzielne spotkanie od początku było bardzo otwarte. Od pierwszej minuty kontrolowali je słupczanie, jednak nie uchroniło ich to przed stratą gola. W 26 minucie wobec biernej postawy słupeckich obrońców na uderzenie sprzed szesnastki zdecydował się Piotr Walczak i nie dając szans Sebastianowi Wyszpolskiemu zdobył gola na 1:0. Kilka minut później, bo w 31 minucie ten sam zawodnik ograł na skrzydle Patryka Krawca i wbiegając w pole karne podciął piłkę nad słupeckim bramkarzem podwyższając prowadzenie na 2:0. Na początku meczu bardzo dobrej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Dariusz Gromanowski, który na gola nie zamienił podania od Michała Lorenckiego. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, jednak słupczanie zagrali trójką obrońców. Dwie akcje bramkowe rozpoczął na skrzydle Piotr Witowski, który najpierw rozegrał piłkę z Mateuszem Mrozińskim. Słupecki pomocnik uderzył na bramkę, a do odbitej przez bramkarza piłki dobiegł Jakub Jóźwiak zdobywając gola kontaktowego. Zaraz potem Witowski precyzyjnie dograł piłkę na piąty metr, gdzie ponownie znalazł się Joźwiak doprowadzając do remisu. Przy stanie 2:2 decydująca była ostatnia minuta spotkania. Po kolejnej akcji strzelec dwóch goli minął golkipera i z bardzo ostrego kąta uderzył na bramkę rywali. Piłkę z linii wybił obrońca gospodarzy, a jak się okazało wyprowadzona przez nich chwilę później kontra zakończyła się zdobyciem gola na 3:2. Po rozegraniu wszystkich ligowych spotkań słupczanie z dorobkiem 40 punktów uplasowali się na 8 pozycji w ligowej tabeli. Tymczasem rezerwy SKP ograły Orlika Miłosław 7:2 i ostatecznie zajęły 2 miejsce w rozgrywkach Konińskiej A-klasy.

SKP: Sebastian Wyszpolski, Patryk Krawiec, Michał Walerczyk, Daniel Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Mateusz Mroziński, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski, Jakub Jóźwiak (bramki 52’, 72’)

Rezerwowi: Piotr Witowski (35’ Krawiec), Tomasz Jarecki (60’ Norbert Lorencki)