Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Otworzyli świetlicę i poświęcili samochód w Łomowie

Uroczystość otwarcia świetlicy wiejskiej oraz poświęcenia samochodu pożarniczego została zorganizowana w Łomowie w Gminie Zagórów.

-Był to dla nas jeden z najważniejszych dni w życiu jednostki, dlatego wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wsparcie. Na początku uroczystości została wciągnięta flaga państwowa na maszt oraz odegrany hymn państwowy. Następnie głos zabrał prezes OSP Łomów – druh Damian Antkowiak. Po przywitaniu wszystkich gości, poproszono księdza proboszcza o poświęcenie samochodu.

Następnym punktem imprezy było formalne przekazanie samochodu, którego dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Zagórów Roman Kulterman w asyście komendanta gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Zagórowie druha Krzysztofa Jankowskiego.

Taka uroczystość to również doskonała okazja do wręczenia odznaczeń.Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa został odznaczony Druh Eugeniusz Musiałowski, a brązowym Ryszard Garbaciak i Artur Musiałowski.Odznakę strażak wzorowy nadano z kolei Zbigniewowi Kruczkowskiemu i Tomaszowi Musiałowskiemu.Po wręczeniu odznaczeń Martyna Maciejewska wraz z paniami ze Stowarzyszenia Łomowiankizaśpiewały utwór „Wszystkie drogi prowadzą do Łomowa”, który podczas pewnych dożynek stał się hymnem naszego Sołectwa.

Druga część uroczystości rozpoczęła się od przedstawienia przez druha Dariusza Burdzińskiego krótkiej historii budowy naszej świetlicy wiejskiej.
Następnie doszło do uroczystego przecięcia wstęgi. Zaraz potem wręczono podziękowania za wsparcie nas we wszystkich działaniach dotyczących zarówno jednostki, jak i budowy świetlicy wiejskiej. Podziękowania z rąk druha Damiana Antkowiaka i sołtysa Andrzeja Fajkowskiego otrzymali burmistrz Miasta i Gminy Zagórów – Roman Kulterman, przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórowie – Ryszard Sikorski, przewodnicząca Stowarzyszenia Łomowianki – Małgorzata Burdzińska, komendant Gminny ZOSP – druh Krzysztof Jankowski, wizeprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie – Michał Ulatowski, druh Bogusław Tulikowski oraz druh Krzysztof Kruczkowski.

Prowadzący całą uroczystość, druh Adrian Musiałowski i członkini Stowarzyszenia Łomowianki – Dagmara Kinast, podziękowali jeszcze raz wszystkim gościom za przybycie i wypowiedzenie wielu miłych słów. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek i wspólne biesiadowanie- czytamy w relacji OSP Łomów.

 

 

FOTO: Jerzy Orchowski


Brak komentarzy

Dodaj komentarz