Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Padli ofiarą internetowych oszustów

Szybkość, dostawa do domu i niejednokrotnie o wiele niższa cena niż ta, którą możemy zobaczyć w sklepie. Głównie tym charakteryzują się zakupy przez internet. Niestety często złote okazje okazują się być zwykłymi oszustwami. Najdobitniej przekonali się o tym ostatnio mieszkańcy naszego powiatu. 

20 kwietnia mieszkaniec  gminy Zagórów zgłosił, ze podczas zakupu w sieci nakładek na progi do samochodu sprzedający nie wywiązał się z umowy i nie przesłał mu towaru. Dzień później słupecką komendę policji powiadomiono o oszustwie przy zakupie wózka widłowego na jednym z portali internetowych. Pokrzywdzona z gminy Strzałkowo wpłaciła zaliczkę i do chwili obecnej sprzętu nie otrzymała. Z kolei 23 kwietnia wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca gminy Słupca, że został oszukany przy zakupie przez internet telefonu komórkowego. Trzy dni później słupeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym oszustwie podczas robienia zakupów w sieci. Mieszkaniec gm. Słupca zakupił telefon komórkowy i do chwili obecnej nie otrzymał aparatu. Do wszystkich którzy dokonują zakupów przez internet policja apeluje o szczególną ostrożność.


Najnowsze komentarze
  • Ja też nieraz zamawiam coś przez Internet ale zawsze Wybieram Płatność przy Odbiorze bo tak jest Bezpieczniej.

  • Kupuje przez internet bardzo dużo, i od dłuższego czasu, jak do tej pory nikt mnie nie oszukał. Ale nie dziwcie się jak telefon wart kilkaset złotych kosztuje kilkadziesiąt.

Dodaj komentarz