„Pamięć o ofiarach tych zbrodni jest naszym moralnym obowiązkiem”

Ważną rocznicę uczcili dziś przedstawiciele władz z naszego regionu.

– W Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, wspólnie z posłem Michałem Pyrzykiem, pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej w zadumie i refleksji oddaliśmy hołd niewinnym ofiarom tragicznych wydarzeń w 1943 r. na Wołyniu i w innych regionach terenów wschodnich II Rzeczypospolitej.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”. Pamięć o ofiarach tych zbrodni jest naszym moralnym obowiązkiem – napisał w swoich mediach społecznościowych burmistrz, Jacek Szczap.

 

FOTO: Urząd Miasta w Słupcy

Jedna odpowiedź

  1. Proszę zdjąc flagi ukraińskie z samorządowych jednostek. To razi moje uczucie nie tylko w rocznicę Rzezi Wołyńskiej.
    Na pewno wisi na SP3. Jeżeli nie zdejmiecie niebawem wystąpie formalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *