Ważną rocznicę uczcili dziś przedstawiciele władz z naszego regionu.
– W Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP, wspólnie z posłem Michałem Pyrzykiem, pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej w zadumie i refleksji oddaliśmy hołd niewinnym ofiarom tragicznych wydarzeń w 1943 r. na Wołyniu i w innych regionach terenów wschodnich II Rzeczypospolitej.
„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”. Pamięć o ofiarach tych zbrodni jest naszym moralnym obowiązkiem – napisał w swoich mediach społecznościowych burmistrz, Jacek Szczap.
FOTO: Urząd Miasta w Słupcy






Jedna odpowiedź
Proszę zdjąc flagi ukraińskie z samorządowych jednostek. To razi moje uczucie nie tylko w rocznicę Rzezi Wołyńskiej.
Na pewno wisi na SP3. Jeżeli nie zdejmiecie niebawem wystąpie formalnie.