Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pamiętają o Żołnierzach Wyklętych w Powidzu i Ostrowitem

Przedstawiciele władz samorządowych z Gminy Ostrowite i Powidz uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca złożyli oni symbolicznie wiązanki kwiatów pod pomnikami w swoich miejscowościach.-Wójt Gminy Powidz Jakub Gwit oraz delegacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Kompanii Powidzkiej 1918 r. 1 marca złożyli na Skwerze 770-lecia Powidza hołd żołnierzom wyklętym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wójt podziękował za pamięć o żołnierzach niezłomnych i zaznaczył, że nie możemy zapomnieć o bohaterach, którzy pomimo komunistycznego reżimu walczyli o niepodległą, suwerenną Polskę. Ówczesna władza uznawała ich za wrogów. Wielokrotnie konsekwencje ich działań odczuwali również ich bliscy, którym władze często utrudniały życie. Dzięki poświęceniu i odwadze tych żołnierzy możemy żyć teraz w wolnej Polsce, dlatego „pamiętajmy i bądźmy wdzięczni”-czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

 

-,,…Co za siła jest w Tobie, Polsko, Ojczyzno moja, że wciąż uparcie i dumnie powstajesz z swych kolan, niejedną bolesną i krwawą naznaczona blizną, gwiaździstym diamentem w popiołach jaśniejesz, Ojczyzno”.

Przedstawiciele Gminy Ostrowite złożyli dziś wiązankę kwiatów i znicze w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, pod obeliskiem por. AK Tadeusza Leśnikowskiego. Gloria Victis!-informuje Gmina Ostrowie.

 

FOTO: Gmina Powidz/Gmina Ostrowite


Najnowsze komentarze
  • nie zasługują na swoje święto tylko na wieczne potępienie – i naszą pamięć, do czego jesteśmy zdolni. dzieciobójcy i mordercy cywilów, podpalacze wiosek, złodzieje, zdrajcy, faszyści i (co poniektórzy) nazistowscy kolaboranci.

    było kilku wybitnych, którym można stawiać pomniki – ale większość ani trochę nie zasługuje na pamięć.

    • Marcin poducz się trochę historii i nie powtarzaj bredni za potomkami i spadkobiercami KBW, UB, SB i tym podobnym sługusom ZSRR. Chyba, że robisz to świadomie, bo masz z nimi wiele wspólnego.

      • mogę szczerze potępiać obie strony, i uważam że obie strony nie zasługują na pozytywną pamięć. zaś moja rodzina to byli sami rolnicy

Dodaj komentarz