Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Papieżowi w 11. rocznicę śmierci

Koncertu „W niebo głosy” w wykonaniu słupeckiego chóru Kanon, mogli posłuchać mieszkańcy naszego regionu. Wszystko za sprawą jedenastej rocznicy śmierci papieża Polaka.

W sobotę po mszy świętej w kościele pw. bł. Michała Kozala, chórzyści kontynuowali muzyczno- modlitewną inicjatywę byłego wikariusza słupeckiej fary, ks. Jana Kwiatkowskiego. 2 kwietnia wystąpili oni z inicjatywy ks. Hieronima Szczepaniaka. – Poprzez śpiew chcemy wyrazić tę modlitwę i wołanie do nieba, do Jana Pawła II. Dzisiaj też przez ten śpiew będziemy dziękowali za Jego życie, wiarę, pontyfikat, świętość – mówił proboszcz słupeckiej parafii. Chórzyści po raz pierwszy wystąpili pod dyrekcją Tadeusza Kmiecika  – nowego dyrygenta, z którym ćwiczą od miesiąca. – Miesiąc temu rozstaliśmy się z panią Agatą Gierłowską-Nowicką, która zrezygnowała z prowadzenia chóru z przyczyn osobistych. Poleciła nam specjalistę – powiem, że wręcz mistrza w swojej klasie. Pan Tadeusz Kmiecik jest fantastycznym muzykiem, aranżerem, kompozytorem i długo mogłabym jeszcze wymieniać jego artystyczne walory. My obawiamy się, że jest on dla nas zbyt dobry, i zastanawiamy się, czy sprostamy oczekiwaniom – czas pokaże, a bardzo tego chcemy  – mówiła Katarzyna Rybicka, prezes Miejskiego Chóru Kanon.

Podczas koncertu można było posłuchać m.in.  „Modlitwy do Bogarodzicy”, następnie wykonano m.in. utwory: „Boża Miłość jak rzeka”, „Zdrowaś Królewno Wyborna”, czy „Nie lękajcie się”. Nie zabrakło też oczywiście wspólnie odśpiewanej  „Barki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *