Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pary z 50 – letnim stażem małżeńskim zostaną odznaczone. Urząd czeka na zgłoszenia.

Urząd Stanu Cywilnego w Słupcy zamierza wystąpić z wnioskiem do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Chodzi o pary, które będą świętowały 50 – lecie pożycia małżeńskiego.

Jubilaci zamieszkali na terenie Słupcy, którzy w 1974 roku zawierali związek małżeński w mieście lub poza nim, a chcą zostać odznaczeni medalem, proszone są o zgłoszenie się do do Urzędu Stanu Cywilnego w Słupcy.

Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia.

11 odpowiedzi

    1. Tyle się mówi, a nic się w tym kierunku nie robi. Posłowie myślą tylko o swoich potrzebach jak każdy rząd tylko obiecuja

    1. Co mi z medalu,skoro wszystko drożyzna. Każdy rząd obiecuje a dodatku,żeby dziadkowie mogli jechać choć raz w życiu nad morze nie ma. Czekamy na dodatek pieniężny.

  1. Ten medal to dziwna sprawa ogólnie…..bo to odznaczenia za to, że ktoś przeżył tak długo faktycznie, komu uda się dożyć tego czasu ten ma medal za to. Medal to należy się kobiecie która wytrzymuje z mężem mimo alkoholu, braku szacunku itd. bo dotrzymała obietnicy złożonej przy ślubie Albo mężczyźnie za to że z żoną wiecznie obrażoną wytrzymał. A jeżeli żyli szczęśliwie to za co medal? Za to że było dobrze, ale mimo to nie odszedł do bogatszej i ładniejszej? Dziwne……

  2. Do czego ta blacha potrzebna… I jeszcze trzeba samemu zgłosić, żeby dali … To jakaś kpina, przecież mają dane w USC, wystarczy wyciągnąć listę z bazy, porównać z listą zgonów i wysłać gratulacje z medalem do jubilatów! A jak będą dawać nagrodę pieniężną, to też trzeba będzie się zgłosić z metryką ślubu? Dalej, urzędasy, do roboty, a nie ciągać ludzi z papierkami po urzędach!

    1. Z tego co mi wiadomo, z mojego urzędu gminy, pracownicy nie mają możliwości prawnych żeby występować z urzędu z wnioskiem o nadanie medalu. Medal nadawany jest tylko na wniosek jubilatów, nawet dzieci o takie odznaczenia nie mogą wystąpić. Ma to uzasadnienie, gdyż wiele par nie chce takiego medalu i nie można uszczęśliwiac ich na siłę. Każdy inaczej do tego medalu podchodzi, dla jednych to zaszczyt, dla innych rzecz zupełnie zbędna.

    2. Jestem tego samego zdania! Niech wreszcie urzędnicy czy „urzędniczki” zrozumieją że są dla nas i że są wynagradzani za swoją pracę! I niech dotrze do nich że małżonkowie któży przeżyli razem 50 lat, są w wieku ok. 80 lat i nie zawsze są w stanie dotrzeć do urzędu i nie wszyscy będąc w tym wieku ogarniają komputer! Mamy 49 lat po ślubie, więc za rok będziemy oczekiwać medalu i pięciu tysięcy dostarczonych do domu przez urzędnika!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *