Passa Hagardu przerwana

23:28 ulegli Startowi Konin szczypiorniści UKS Hagard Strzałkowo w swoim przedostatnim meczu w rozgrywkach III ligi piłki ręcznej.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Strzałkowianie niemal od pierwszych minut gonili wynik. Na boisku wyraźnie widoczny był brak kontuzjowanego Dominika Nawrockiego. Celnością, szczególnie przy rzutach karnych popisywał się natomiast Dawid Mierzejewski. Dużo bardziej skuteczni byli jednak goście, którzy już od pierwszych minut niemal każdą swoją akcję kończyli zdobyciem bramki. W 9 minucie był remis 5:5, jednak z czasem Konin odskoczył na prowadzenie 8:11. Wtedy o czas poprosił trener Maciej Leżała. Hagard jak zwykle walczył do końca. Najwięcej problemów rywalom sprawiał Jarosław Rogalski. Niestety tuż przed końcem pierwszej połowy po jednym z ostrych wejść rywala kontuzji doznał Daniel Górecki, który nie mógł kontynuować gry. Do przerwy koninianie prowadzili 12:14.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. To Hagard cały czas musiał odrabiać straty. W końcówce mecz się zaostrzył, skutkiem czego były kolejne kary dla zawodników jednej i drugiej drużyny. Gracze Leżały byli bliscy wyrównania, jednak zmarnowali dobrą kontrę, która mogła zakończyć się zdobyciem bramki. Start odjechał w końcówce na kilka bramek wygrywając ostatecznie 23:28.-W drugiej połowie na boisku wyraźnie widoczny był brak Daniela Góreckiego. Konin zmienił obronę z 6:0 na 5:1 co znacznie utrudniało nam grę. Nie wykorzystaliśmy też tego, że goście w drugiej połowie grali w trzech na pięciu naszych zawodników- mówi Dawid Mierzejewski. Przegrana przerwała passę strzałkowian we własnej hali, w której byli niepokonani. W ostatnim ligowym meczu strzałkowianie zmierzą się na wyjeździe ze Szczypiorniakiem Gniezno. Aktualnie zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.