Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Patrolowali słupeckie osiedla

 Policja i straż wspólnie zorganizowały akcję sprawdzając, jak parkują słupeccy kierowcy.

Chodziło głównie o pozostawianie swoich pojazdów w strefach zamieszkania, gdzie zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego można to robić tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Niestety, kierowcy często o tym zapominają.

Funkcjonariusze odwiedzili między innymi osiedla przy ulicach Kilińskiego, Niepodległości, Berlinga, czy Smugowej. Przykładów łamania przepisów nie brakowąło.

Podczas akcji policjanci jedynie upominali kierowców źle zaparkowanych samochodów i tłumaczyli, dlaczego jest to tak ważne.

Normalnie właściciele takich pojazdów muszą się liczyć z tym, że grozi im za to mandat w wysokości 100 zł i 1 punkt karny. Pojazd może być także usunięty na koszt właściciela jeśli utrudnia ruch, akcję ratowniczą, czy też zagraża bezpieczeństwu. Na problem zwracają także uwagę strażacy, którzy chętnie włączyli się w całą akcję.

Podobne sytuacje dostrzegają również zarządcy osiedli, którzy tłumaczą, że takie zachowanie nie zawsze związane jest z brakiem dostępnych miejsc parkingowych.

Akcja spotkała się również z dobrym odbiorem mieszkańców. Ci przyznawali, że jest ona potrzebna.  Policja nie wyklucza kolejnych tego typu działań w przyszłości.

Film z tej niecodziennej akcji obejrzycie na TwojaSłupca.tv

 

 

7 odpowiedzi

 1. Nie wiem kto jest autorem tego artykułu ale jeśli chodzi o dobry odbiór mieszkańców to nie powiedziałbym tego, przynajmniej na Kilińskiego. mam pytanie do naczelnika policji albo innego geniusza który był pomysłodawcą akcji, Gdzie mają parkować mieszkańcy bloków za Hermesem po godzinie 18, albo po 20, gdzie nie ma szans zaparkowania ani tam ani wzdłuż ulicy Kilińskiego patrząc od ronda przy myjni. Niech mądry ” Pan policjant” ruszy dupę z za biurka i niech przyjdzie zobaczyć czy są wolne miejsca parkingowe. Może mamy zaprowadzać auta pod Lidla co? albo pod Inter marche? nie mówię już o dniach, gdzie jest grany jakiś „znany film” w kinie bo wtedy już w ogóle nie można się tam nawet poruczać a co dopiero zaparkować.
  Jeżeli nękanie parkujących się nie skończy kolektyw mieszkańców bloków za Hermesem również przeprowadzi swoją akcję , która już jest w fazie projektu. Oczywiście nie pozdrawiamy panów policjatów – weźcie się za robotę!!!

  1. Najpierw zastanów się czy wolałbyś żeby wóz strażacki podjechał ci z drabiną pod balkon kiedy twoje mieszkanie stanie w płomieniach czy mieć blisko zaparkowane auto

  2. Widziałam cie Maestro jak przeprowadzacie akcje z piwkiem za Hermesem przy sklepie. Żenada. Kolektyw z Kopernika 9 tez sie dołączył. A w fazie projektu to pewnie dlAlego ze kasa się już skończyła. Kup sobie hulajnoge to legalnie zaparkujesz na klatce. Nie wiem czy jest osoba z Kilniskiego co zapomniała o wybuchu gazu… pogadaj z tymi rodzinami i wytłumacz im ze parkujesz sobie gdzie chcesz i masz ich w dup**. Pomoc nadejdzie… pieszo… z Lidia albo inter marche bo jak straż pogotowie czy policja pojedzie na Kilińskiego to znajdzie tylko tarasujacego drogę Maestro. He he ale lepiej późno niz wcale. He he

 2. Powinny byc miejsca do 5 minut… tak aby wypakowac się. Wyciągnąć dziecko z fotelikiem i pomoc wniesc. Miejsc parkingowych nie ma. Moze miasto pomyśli o tym? Drogi pożarowe musza być Ale miejsc parkingowych również nie ma. Moze akcja spalić swoje auto bo nie mam jak zaparkować.

 3. Idąc tym tokiem myślenia pod każdym blokiem w Słupcy nie można zaparkować. Ile jest na Słupcy parkingów pod klatkami.

  1. Zabrania się postoju: w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. to cytat z kodeksu drogowego. Koniec kropka i po co bicie tej piany? nie można i już, do sejmu z tym idźcie… albo do szefa pis… ktoś pomoże ALE róbcie wszystko z głową a będzie dobrze, a nie wjedziesz na klatkę na trzy dni i stoisz jak dup… nie sadzę aby się kto czepił że wypakowałeś zakupy prze 5 min, odebrałeś dziecko, przywiozłeś butle z gazem czy coś, ale odpowiedzcie sobie czy to jest faktycznie 5 minut. Rocky dobrze tu mówi. mieszkam na Kilińskiego i widzę… to o czym mówicie, ja jak chce to miejsce znajdę zawsze, ale nie zawsze jest ono 5 metrów od wejścia. problem pojawia się z kinem, kino powinno zadbać o miejsca dla ludzi na czas filmów występów i już, kasę za bilety zbieracie, więc już na jakiś pomysł z parkowaniem powinno wystarczyć, może dołożą się ci co stoją na chodniku z tymi gazetkami…

 4. Fajna akcja. Na konińskim LM jest artykuł na ten temat i ludzie rozpisują się, dlaczego u nich takich inicjatyw nie organizują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *